• Jelínek, Devaldová a Hakulinová  na P- T- S
     • Jelínek, Devaldová a Hakulinová  na P- T- S

     • Dňa 11.9.2020 sa atléti našej školy z tréningovej skupiny trénerky Henriety Rusnákovej  zúčastnili medzinárodného mítingu Pravda   - Televízia  - Slovnaft. 

      V druhom semifinálovom behu  Rasťo Jelínek bežal 100m  s  pretekárom  Rogersom s USA( majstrom sveta )  , kde finišoval na 5.mieste vo vyrovnanom osobnom rekorde. 

      V chôdzi na 3000m  Karin Devaldová obsadila  5.miesto v osobnom rekorde a Stanka Hakulinova 8.miesto tiež v osobnom rekorde. 

      Večerné preteky pod umelým osvetlením a výborna atmosféra dokázala vyhecovať naších pretekárov k osobným rekordom.

      Gratulujeme 

      trénerka   Mgr. Henrieta Rusnáková

    • Atletická liga - finále 15.9.2020
     • Atletická liga - finále 15.9.2020

     • Cez víkend naša žiačka Michaela Molnárová pomohla k zisku bronzovej medaily družstvu AK Spartak Dubnica nad Váhom. 

      Miška absolvovala 3 disciplíny: skok do výšky, 100m cez prekážky a štafetu 4x100m. 

      V prvej disciplíne obsadila druhé delené miesto (skočila opäť skvelých 165cm), v behu cez prekážky zabojovala a s novým osobným rekordom dobehla najmladšia účastníčka v behu na peknom 5 mieste. Tak isto aj v štafete - 5 miesto. 

      Celkový zisk 14,5 boda pomohol družstvu AK Spartak Dubnici nad Váhom ku krásnemu 3. miestu.

      Gratulujeme!

      Trénerka Janka Velďáková

    • TEM Slovenia Junior International 2020
     • TEM Slovenia Junior International 2020

     • Na medzinárodnom bedmintonovom turnaji v Slovinsku sa predstavila aj naša žiačka slovenská reprezentantka Miška Telehaničová. Po dlhej turnajovej pauze sa predstavila vo všetkých troch disciplínach. So svojimi reprezentačnými partnermi v párových disciplínach sa prebojovala Miška do 2. kolo a to isté zopakovala aj v dvojhre, kde ju v druhom kole stopla nasadená španielska hráčka. Tento víkend sa Miška predstaví na domácej pôde. V Trenčíne odohrá medzinárodný turnaj FZ FORZ A SLOVAKIA U 17.

      Držíme palce...

      trénerka Poláčková

    • Girl´s Day
     • Girl´s Day

     • Občianske združenie Aj Ty v IT  už po siedmy raz pripravuje unikátne podujatie Girl´s Day. Cieľom je prepojiť stredoškoláčky s IT firmami, organizáciami a vysokými školami a usilovať sa tak prebudiť u nich záujem o štúdium informatiky. Niet pochýb o tom, že budúcnosť patrí technológiám a organizácia sa usiluje o to, aby aj dievčatá boli jej súčasťou. Počas jediného Girl´s Day majú preto stredoškoláčky z celého Slovenska možnosť nahliadnuť do pracovného sveta desiatok organizácií a rozhodnúť sa, či vidia svoje kariérne uplatnenie práve v tomto sektore. Toto podujatie inšpirovalo mnohé dievčatá k štúdiu informatiky a informačno-technologických smerov.

      Siedmy ročník Girl´s Day sa uskutoční 8. októbra 2020 a na dievčatá čaká zaujímavý program, ktorý pripravujú takmer štyri desiatky firiem, organizácií a škôl. Po prvý raz budú mať dievčatá tiež možnosť zažiť Girl´s Day aj online formou!

      Už teraz si môžu na webovej stránke www.girlsday.sk vyberať, ktorý program a akou formou navštívia a od 17.9.2020 sa môžu registrovať:

      • od 10:00 hod. pre všetky aktivity s osobnou účasťou,
      • od 14:00 hod. pre všetky aktivity v online forme.

      Pozri tiež:  Girls_day_2020.pdf

      V prípade záujmu kontaktujte p. Múčikovú - osobne alebo mailom:  mucikovamartina@gmail.com

    • Návšteva botanickej záhrady
     • Návšteva botanickej záhrady

     • Dňa 9.9.2020  žiaci 1.AG triedy strávili pár hodín krásneho slnečného dňa na výstave jesenných plodov v botanickej záhrade. Zároveň si prezreli skleníky s tropickými rastlinami a nevynechali ani prehliadku už tradične esteticky upraveného exteriéru vonkajších záhrad. Samozrejmosťou bola aj návšteva minizoo s chovom domácich zvierat a včiel."

      Ivica Ficeriová

    • Výtvarná súťaž FAIP PLAY CONTENT – medzinárodný úspech
     • Výtvarná súťaž FAIP PLAY CONTENT – medzinárodný úspech

     • V čase dištančného vzdelávania spôsobeného šírením pandemického ochorenia COVID 19, sa naše žiačky Sofia Herzanych (I.BG), Karolína Bobuski (I.BG) a Nikola Valečková (I.AM) v mesiaci máj 2020 zapojili do medzinárodnej výtvarnej súťaže, ktorej vyhlasovateľom bol Medzinárodný výbor Fair Play so sídlom v Paríži.

      Témou výtvarnej súťaže v kategórii 15 – 18 ročných žiakov, bola aktuálna téma, ako sa športovci na celom svete v rôznych podmienkach, vyrovnávajú s neľahkou situáciou šírenia ochorenia COVID-19, ktorý športovcom znemožňuje systematicky trénovať a zúčastňovať sa súťaži. Vážnosť pandemickej situácie spôsobila zrušenie letných olympijských hier v Tokiu 2020, čo podnietilo MOV a MVFP  pre vyhlásenie celosvetovej výtvarnej súťaže s posolstvom boja športovcom proti pandemickému ochoreniu.

      Autorov vybraných výtvarných prác z celého sveta, medzi ktorými sú aj naše tri žiačky, oslovila odborná komisia, aby zaslali originály svojich prác  za účelom ich vystavenia v centrálach Medzinárodného olympijského výboru vo švajčiarskom Lausanne a francúzskom Paríži. Sme hrdí, že práce našich žiačok boli hodné tej cti.

      K ich medzinárodnému úspechu im zo srdca gratulujeme a ďakujeme za úspešnú  reprezentáciu školy, mesta a krajiny. Dievčatá dostali certifikáty Medzinárodného výboru fair play s podpisom prezidenta CIFP Jeno Kamutiho o úspešnej reprezentácii.

    • Po bronze na M-SR dospelých v skoku do výšky, pribudlo striebro aj bronz na M-SR dorastu
     • Po bronze na M-SR dospelých v skoku do výšky, pribudlo striebro aj bronz na M-SR dorastu

     • Počas uplynulého víkendu v Bratislave na majstrovstvách SR dorastu si veľmi dobre počínala Michaela Molnárová (VI OA), ktorá si hneď v rozbehoch vytvorila tohtoročné maximum na 100m pr pri silnom protivetre (14,89s), a to ešte vylepšila vo finále (14,81s). Tento čas stačil na bronzovú medailu. V rámci prekážok sme absolvovali aj skok do diaľky, kde výkon blízko jej osobného rekordu stačil na pekné 6 miesto.

      V nedeľu po veľmi peknom súboji s atlétkou z Bojničiek v skoku do výšky sa zavesila na krk strieborná medaila (166cm pre obe pretekárky). Trošku športového šťastia a titul by bol "doma". 

      Hneď po M-SR sme pokračovali do Brna na EKAG - kde zbierala cenné skúsenosti Gabika Vargová (IV OA). Absolvovala 3 disciplíny - skok do diaľky, 60m a 300m. 

      Dievčatám gratulujem!

      trénerka J. Velďáková

    • Skvelý Matej Bracho tretí na Európskych atletických hrách
     • Skvelý Matej Bracho tretí na Európskych atletických hrách

     • V pondelok 7.9.2020 Matej Bracho získal na Európskych atletických  pretekoch Brne 3.miesto v hode oštepom , keď mu k striebru chýbalo len 26 cm.Vo večernom behu na 100 m prekážky si vybojoval finále B , kde vyhral a zbehol výkon 14,70 s.Počas pretekov ho kaučoval mladý šikovný tréner Michal Rusnák.

      Diana Devaldova finišovala na 60m na výbornom 6.mieste výkonom 8,07s  a na 300m v osobnom rekorde 42,11s obsadila 4.miesto.

      trénerka Mgr.Henrieta Rusnáková.

    • Karin Devaldová   Majsterka Slovenska   U 18  a Rastislav Jelínek  Majster Slovenska U 23.
     • Karin Devaldová   Majsterka Slovenska   U 18  a Rastislav Jelínek  Majster Slovenska U 23.

     • Počas víkendu 5.9.-6.9.2020  sa v Bratislave konali Majstrovstvá Slovenska  dorastencov a dorasteniek.

      S fantastickým výkonom a  priebehom súťaže štart cieľ si svoje prvé zlato  výkonom 24,41s, na 5000m chôdze vybojovala Karin Devaldová.  Stanislava  Hakulinová prišla do cieľa v osobnom rekorde  26,08s  a vybojovala si bronzovú medailu.

       Sestra Karin Devaldovej  Dianka Devaldová  na 200m  si dobehla  pre bronzovú medailu.

       Dianka Devladová a Viktória Rusnáková si vybojovali ešte dve bronzové  medaile  v štafete 4x100m a v švédskej štafete 100m 200m 300m 400m. Viktória Rusnáková  po  zranení sa vrátila vo veľkom  štýle  čo štart to finálové umiestenie  100m  5.miesto, Skok do diaľky 5.miesto, trojskok 4.miesto, 200m v osobnom rekorde 7.miesto.

      Rastislav Jelínek v skoku do diaľky  v kategórii U 23 vybojoval titul majstra Slovenska  a v trojskoku obsadil bronzovú medailu. V behu na 100m obsadil 5.miesto a v behu na 200m v osobnom rekorde tiež 5.miesto. 

      Pretekárom blahoželáme  a pripravujeme sa ešte na finále atletickej ligy , ktoré sa uskutoční 15.9.2020 v Košiciach a  majstrovstvá Slovenska juniorov a starších žiakov.

       Trénerka Mgr. Henrieta Rusnáková

    • Víkend v znamení skvelých výkonov
     • Víkend v znamení skvelých výkonov

     • Na druhom kole Atletickej ligy 25.7. v Košiciach sa zúčastnili aj žiaci našej školy.

      Brian Harčár sa zlepšuje každým pretekom. Opäť si vylepšil svoje osobné maximá na 100m aj 200m! 

      Michaela Molnárová si dala taký menší viacboj. 

      Absolvovala 3 disciplíny, a 19 bodmi pomohla svojmu družstvu AK Spartak Dubnica nad Váhom, za ktoré hosťuje. 

      Najlepšie sa jej darilo v skoku do výšky, kde výkonom 165 cm obsadila skvelé 2 miesto a stále atakuje nové osobné maximum. V skoku do diaľky výkonom 537cm sa na 5 cm priblížila k svojmu rekordu a v behu na 100m cez prekážky v ženskej kategórii obsadila 8 m.

      K výkonom svojim zverencom gratulujem.Len tak ďalej.

      trénerka Janka Velďáková

    • Majsterky Slovenska
     • Majsterky Slovenska

     • Basketbalové družstvo junioriek Young Angels Košice úspešne zvládlo finálový turnaj a po 3 víťazstvách zaslúžene získalo titul Majsteriek Slovenska.

      Výsledky:

      YA U19 Košice - ŠKBD Spišská Nová Ves  68 : 53 /32:28/

      YA U19 Košice - ZŠ Zvolen-ŠKP 08 B.Bystrica  56 : 50 /22:32/

      YA U19 Košice - Slávia Trnava  77 : 49 /46:40/

      Našu školu reprezentovali: Vanda Kristlová, Timea Čatlošová, Alžbeta Janíčková, Ema Malicová

      tréner:Ján Krajňák

    • Viktória Rusnáková, Rastislav Jelínek a Karin Devaldová na stupňoch víťazov
     • Viktória Rusnáková, Rastislav Jelínek a Karin Devaldová na stupňoch víťazov

     • Dňa  25.7.2020 sa  v Košiciach konalo 2.kolo atletickej ligy. Za idealného atletického počasia sa na pretekoch zúčastnili družstvá  mužov a žien  Slávie Tu Košice.

       Výborné výkony predviedla   ešte len 15 ročná Viktória Rusnáková , ktorá  v skoku do diaľky osobným rekordom 562 cm obsadila 2.miesto , 10.miesto na 100m výkononm  12,71s a v štafete  4x100m  4.miesto.  Karin Devaldová  obsadila 3.miesto v chôdzi na 3000m v osobnnom rekorde 14:28,56s a 4.miesto v štafete 4x400m.

      Tým sa pričinili  o senzačné 4. miesto v súťaži družstiev  žien,  treba podotknúť , že družstvo  žien  Slávie TU Košice  nedisponuje vo svojom kádri žiadnou ženou , sú to vekom ešte len dorastenky  Členkami družstva  ktoré bojovali v sobotu boli aj  Stanislava Hakulinová 5.miesto na 3000m chôdze a Lenka Kočová 5.miesto na 3000m prekážok.

       Medzi mužmi  vekom ešte junior Rastislav Jelínek  v skoku do diaľky  v osobnom rekorde 718 cm obsadil 3.miesto a v behu na 100m výkonom 11,12 s 8.miesto a bol členom štafety 4x100m , ktorá obsadila 4.miesto . Členom družstva  na pretekoch l aj  Juraj Haják , ktorý obsadil 8.miesto v trojskoku osobnýn rekordom 12,24 cm. Celkovo muži obsadili 7.miesto.

       Pretekárom  blahoželáme a prajem veľa úspechov v nasledujúcej sezóne. Ďalšie kolo atkletickej ligy sa bude konať 15.8.2020 v Trnave. 

      Trénerka Mgr. Henrieta Rusnáková