• Samuel Šima pred ME U 18 v Székesfehervari  na pódiu
     • Samuel Šima pred ME U 18 v Székesfehervari  na pódiu

     • V stredu 29.6.2022 sa v Maďarskom Székesfehervári konalo medzištátne stretnutie U18  chlapcov  a dievčat medzi Slovenskom, Slovinskom, Maďarskom a Českom. V extŕemnom teplom počasí 37 stupňov Celzia bolo veľmi náročné výkony  realizovať na vysokej úrovni.Napriek tomu sa naši atléti nestratili v silnej medzinárodnej konkurencii.Na pretekoch sme mali  7 atlétov zo Slávie TU Košice.O najlepší výsledok sa postaral Samuel Šima v hode diskom  keď obsadil 3.miesto 3m za svojim osobným maximom.Pred neho sa dostali iba dvaja maďarsky pretekári  s ktorými sa stretne v pondelok 4.7.2022 na kvalifikácii do 12členného finále na ME U 18.  v Jeruzaleme.Vo vrhu  guľov mal 3pokusy nad 16 m hranicou len žiaľ neudržal sa v kruhu a  pokusy boli neplatné.Matej Bracho aj v skoku do výšky aj v trojskoku obsadil zhodne 7.miesto.Diana Devaldova obsadila v behu na 200m 7.miesto a vo švédskej štafete 100m ,200m ,300m ,400m kde finišovala na poslednom úseku ,ktorý meral 400m doviedla štafetu na 3 .mieste.Všetkým reprezentantom gratulujem a ďakujem za skvelú reprezentáciu.Samkovi Šimovi držíme palce na ME U 18.

      Trénerka. Henrieta Rusnáková

    • Volejbalový turnaj
     • Volejbalový turnaj

     • V rámci Olympijského dňa sme zorganizovali so žiakmi VI.OA triedy volejbalový turnaj medzi jednotlivými triedami školy.

      Do turnaja sa zapojilo 6 tried. Z každej triedy súťažilo 6 členné družstvo. Každé družstvo malo svoj názov: Tesla, Vzduchá jednotka, Zvieratá, VK Pablo, Hlavný vypínač, Wafeti Panda.

      Triedy hrali v dvoch skupinách po troch. Po odohraní skupín, hrali družstvá o umiestnenie a to: víťazi skupín hrali o 1. miesto, druhí zo skupín o 3.miesto a poslední o 5. miesto.

      Víťazom turnaja sa stalo družstvo :"Zvieratá “ ( III. BG )

      Všetky zapojené družstvá boli ocenené vecnými cenami / pohár pre víťaza, medaily, šiltovky a iné drobnosti.Každé družstvo dostalo diplom.

      Spolu sa do turnaja zapojilo: 36 žiakov + 5 žiaci ako pomocníci (rozhodcovia, zapisovatelia ).

      Veľké ďakujem patrí žiakom: Samuel Kovalčík, Oliver Adamec a Matej Pindrocha Justin Michael Dudlák za spolurganizovanie turnaja.

        Mgr. Júlia Poláčková

    • Olympijský deň na Strednej športovej škole v Košiciach 2022
     • Olympijský deň na Strednej športovej škole v Košiciach 2022

     • Dňa 24.6.2022 sa na našej škole uskutočnili tradičné oslavy vzniku MOV v Paríži v roku 1894, ktoré sa v tomto roku niesli v duchu mierového hesla: „Spoločne pre lepší svet“.

      Oslavy začali slávnostným otvorením Olympijského dňa na SŠŠ v Košiciach 2022 vo vestibule školy za účasti vedenia školy: pani riaditeľky PaedDr. Tatiany Švecovej a zástupcom pre oblasť športu p. Mgr. Milanom Lalkovičom, ako aj účastníčok olympijských hier a tréneriek školy, sestier Jany a Dany Velďákových.

      Po slávnostnom zapálení olympijského ohňa a zaznení tónov olympijskej hymny sa konali športovo-pohybové a enviromentálne aktivity pod vedením trénerov, ako aj vedomostné kvízy z dejín olympizmu, ktorý pripravila p. PaedDr. E. Valentová a kvíz z problematiky enviromentalizmu, ktorý pripravil p. Mgr. S. Horváth.

      Žiaci školy, ako aj triedni učitelia a vyučujúci sa zapojili do symbolického štafetového Behu olympijského dňa 2022 (4xantický štadión), turistiky v okolí Košíc, pohybových súťaží na ihrisku na Užhorodskej ulici, ako ja volejbalového turnaja žiakov v telocvični školy.

      Účastníci slávnostného športového dňa boli odmenení vecnými cenami, ktoré venoval Slovenský olympijský a športový výbor.

      PhDr. Marcel Nemec (koordinátor olympijskej výchovy)

    • M-SR dospelých - Trnava - 25.-26.6.2022
     • M-SR dospelých - Trnava - 25.-26.6.2022

     • Atléti tréningivej skupiny J. Velďákovej úspešne zabojovali na Majstrovstvách SR s atlétmi o jednu až dve kategórie staršími.

      Do finále v skoku do diaľky sa prebojoval ešte len dorastenec Samuel Čìžek (II BG) výkonom 611 cm, Lea Hubayová (I AM) si dala "trojboj" - 100m & trojskok (doskočila až do finále) zvládla s novými osobnými rekordami, v diaľke mala smolu na protivietor. 

      V šprinte na 100m a 200m sa predstavil aj Brian Harčár (III BG), ktorému čas, kde by mu svietil PB (personal best) odvial trošku silnejší vietor. 

      Gratulujem a teším sa na ďalšie súťaže

      trénerka J. Velďáková

     • Motýle exotických trópov 

     • Dňa 27.6.2022  žiaci VI.OA, VII.OA a III.AM navštívili výstavu Motýle exotických trópov v Botanickej záhrade spolu s triednymi učiteľkami. Pri prehliadke skleníka mali možnosť vidieť voľne lietať rôzne druhy motýľov, ktoré sa v našich podmienkach bežne v prírode nevyskytujú. 

      Mgr. I.Lévaiová

    • Plávanie - Majstrovstvá Slovenska open
     • Plávanie - Majstrovstvá Slovenska open

     • V dňoch 24.6 -26.6 2022 sa vo vynovenej plavárni Aquacity Poprad konali Majstrovstvá Slovenska open a juniorov. Výborne si počínal reprezentant a plavec III.AG triedy Kamil Kobilic, ktorý získal 3x Majstrovský titul v disciplíne 50,100,200m prsia v kategórii  juniorov, striebro na 200 prsia v kategórii  open a pridal striebro a bronz v štafetách. 

      Srdečne blahoželám.

      Mgr.Urbanský Ján

    • Majstrovstvá Slovenska dospelých v atletike
     • Majstrovstvá Slovenska dospelých v atletike

     • Dňa 25.-26.6.2022 sa v Trnave konali majstrovstvá Slovenska dospelych v atletike. V silnej konkurenci sa nestratili ani žiaci našej školy,  Členovia  atletického klubu Slávia TU Košice. Vekom ešte junior Juraj Haják obsadil v skoku do diaľky 5.miesto a v trojskoku tiež 5.miesto v osobnom rekorde. Juniorka Viktória Rusnáková v skoku do diaľky obsadila nepopulárne 4.miesto a v behu na 100m  sa do finále (8 miest) neprebojovala,keď obsadila celkovo 10.miesto. Na druhý deň mala skákať trojskok ale súťaž po 2 prešľapoch  a jednom zaisťovaciom pokuse nedokončila ,lebo ju trápila vysoká únava a teplota .A keďže jej hlavne preteky M SR juniorov sa konajú až 9.7.  tak sa radšej sústredíme  na ne.Pretekárom blahoželáme a držíme  palce 9-10.7 .na M SR juniorov .aby a prebojovali na medzištátne stretnutie juniorov do Mariboru.

      Trénerka  Henrieta Rusnáková

    • Skvelé pódiové umiestnenia Matúša Poláčka na medzinárodnom turnaji SERBIA INTERNATIONAL U17 
     • Skvelé pódiové umiestnenia Matúša Poláčka na medzinárodnom turnaji SERBIA INTERNATIONAL U17 

     • Skvelé pódiové umiestnenia Matúša Poláčka na medzinárodnom turnaji SERBIA INTERNATIONAL U17 

      2x bronz 1xštvrťfinále

      Na silne obsadenom turnaji Serbia International U17, ktrorý je zaradený do Európskeho okruhu  získal Matúš dve pódiové umiestnenia. V zmiešanej štvorhre sa 32 kovým pavúkom prebojoval so svojou reprezentačnou partnerkou až do semifinále a to cez páry zo Slovenska, Grécka a Škótska. V semifinále nestačili na neskorších víťazov z Maďarska.

      Vo štvorhre skončil s partnerom v semifinále keď postupne vyradili dvojice z Maďarska, Grécka a v semi podľahli víťazom z Rakúska.

      Len krôčik delil Matúša pred účastou v semifinále aj v dvojhre. V 64 kovom pavúku sa postupne prebojoval cez hrácov z Izrale, Čiech a Belgicka. V štvrťfinále podľahol nasadenej trojke z Talianska.

      Na turnaji výborne hral aj náš Erik, ktorý sa prebojoval v dvojhre až do 16 -ky najlepších a to cez hráčov z Grécka a Švedska.V postupe do štvrťfinale ho zastavil neskorší finalista z Rumunska.

      Chlapcom k predvedeným výkonom gratulujem

    • SERBIAN U 17 INTERNATIONAL - Bedminton
     • SERBIAN U 17 INTERNATIONAL - Bedminton

     • Počas víkendu 24.6.- 26.6.2022 sa v Srbskom meste Novi Sad odohrá posledný medzinárodný turnaj našich juniorských reprezentantov v tejto sezóne. V konkurencii 25 štátov sa na turnaji predstavia aj naši žiaci Erik Hajdu a Matúš Poláček, ktorí odohrajú  všetky tri disciplíny.

      Držte chlapcom palce..

      trénerka:Poláčková

     • Erasmus

     • Dňa 24.6.2022 sa naši žiaci Mária Domiková (I. AG), Adela Kantoráková (II. AG), Ema Kolesárová (II. AG), Vanesa Lukačová (I. AG) a David Pelach (I. AG) zúčastnili filmového natáčania pri príležitosti 35. výročia programu ERASMUS, jedného z najúspešnejších programov Európskej únie. Prezentovali svoje skúsenosti, zážitky, svoj vlastný postoj a prínos k projektu. Ďakujeme im za vzornú reprezentáciu Strednej športovej školy.

    • ISIC/EURO<2
     • ISIC/EURO<2

     • Milí študenti!
      Aby ste mohli aj v ďalšom školskom roku využívať svoj Preukaz žiaka ISIC/EURO<2 na všetky zľavy a výhody doma a v zahraničí, je potrebné predĺžiť jeho platnosť.
      Zakúpte si známku ISIC v hodnote 10€ na www.objednaj-preukaz.sk. Pokiaľ tak spravíte ešte tento týždeň, môžete si zvoliť možnosť doručenia na školu a ušetriť na poštovnom.
      V prípade, že si známku objednáte neskôr, počas nasledujúcich týždňov (od 27.6.), známka vám bude doručená domov s kuriérskym poplatkom 3€.
      Objednajte si známku teraz a už budúci týždeň si ju môžete vyzdvihnúť na škole.

     • Exkurzia v NTC a AQUACITY v Poprade

     • Študenti SŠŠ III.BG, VII.OA tried sa dňa 20.06.2022 zúčastnili exkurzie v Národnom tréningovom centre. Oboznámili sa s možnosťami a realizáciou tréningového procesu. Ďalej navštívili AQUA CITY Poprad. Oddych spojili plávaním a precvičením si jednotlivých štýlov. Svoje snaženie preukázali nakoniec v súťaži. Všetkým zúčastneným študentom za vzornú reprezentáciu školy a ich činnosť ďakuje organizátorka PaedDr. Edita Valentová

    • Dorastenecký míting v znamení osobných rekordov
     • Dorastenecký míting v znamení osobných rekordov

     • Dorasteneckého mítingu v sobotu 18.6. (Košice) sa zúčastnili dvaja atléti v skoku do diaľky. Trošku športového šťastia a boli by sme ešte spokojnejší. 

      Samuelovi Čížekovi (II BG) odfúkol "osobák" silný vietor (625 cm).  Lea Hubayová z I. AM skočila nové osobné maximum 489 cm. 

      Gratulujem a teším sa na ďalšie súťaže. 

      trénerka J. Velďáková

    • Medzinárodný turnaj - basketbal
     • Medzinárodný turnaj - basketbal

     • Reprezentačný výber Slovenska do 15 rokov absolvoval medzinárodný turnaj v meste Klatovy 16.-19.6.2022 za účasti Nemecka a dvoch tímov z Čiech. 

      Slovensko vybojovalo 2 výhry proti Česku a skončilo na 3. mieste. 

      Našu školu reprezentovali kapitánka družstva Tamara Mandelíkova a Nela Čatlošová.

      Po výborných výkonoch si zaslúižili aj ocenenie MVP zápasu. Nela proti Nemecku a Tamara v sobotu proti Česku. 

      Trénerka Ivana Jalčová 

     • Frederik Jaroslav Sovík -víťaz turnaja vo váhe do 97 kg.

     • Medzinárodný turnaj v zápasení - Memoriál Klepca v Ostrave (Česká republika) sa konal 11.6.2022. Víťazom
      kvalitného turnaja vo váhe 97 kg sa stal Frederik Jaroslav Sovík (III.AG). Náš žiak zápasil za Starú Ľubovňu. Srdečne gratulujeme!

     • Ľadový hokej - Jessica Šilerová

     • I keď sezóna už skončila skôr,  je dobre si pripomenúť úspech jednej našej študentky - Jessica Šilerová, ktorá sa stala vicemajsterkou SR, extraliga  Ženy -  klub Šarišanka Prešov za sezónu 2021/2022.

      Gratulujeme!

    • Michal Hajducsek na Národných hrách Špeciálnych olympiád získal štyri zlaté!
     • Michal Hajducsek na Národných hrách Špeciálnych olympiád získal štyri zlaté!

     • Michal Hajducsek (I.DS) vyplával na Národných hrách Špeciálnych olympiád, ktoré sa konali 13.6.2022 v Banskej Bystrici, štyri najcennejšie kovy v disciplínach: 100m voľný spôsob, 100m motýlik v kraulovej a polohovej štafete. Srdečne gratulujme Mišovi, ako aj pánovi trénerovi Mgr. J. Urbanskému!

      PhDr. Marcel Nemec