• Juniori HC Košice sa stali majstrom SR

     • Juniori HC Košice sa stali majstrom SR v extralige juniorov. Vo finále si poradili s Popradom 3:0 na zápasy. 

      Našu školu reprezentovali Marián Štec, Jakub Jadrný, Mykhailo Krasnozhon, Jan Bartoš, Antonín Bartoš, všetci z III.AG

    • Víťazmi  Šima , Devaldová, Rusnáková , Haják, Salóciová a Bracho  v Košiciach
     • Víťazmi  Šima , Devaldová, Rusnáková , Haják, Salóciová a Bracho  v Košiciach

     • V nedeľu sa v Košiciach  konalo 1.kolo MVsAZ  družstiev  v  kategórii dorastu, juniorov a   mladšieho žiactva.

      Medzi juniorkami vyhrala 100 m a  200 m vo vynikajúcich výkonoch .Viktória Rusnáková. Juraj Haják  vyhral diaľku a na 200m bol druhý v osobnom rekorde.

      Samulel Šima po sobotňajšom   limite si v  nedeľu preteky vychutnal. Vo vrhu guľou triumfoval  výkonom 15,20m čím sa dostal na 1. miesto Slovenských tabuľkách. Vyhral aj hod diskom a druhé miesto obsadil v hode kladivom.    Matej Bracho  vyhral trojskok  svoju doplnkovú disciplínu  3 miesto obsadil v hode diskom a v hode kladivom.  Zuzana Salóciová vyharala hod kladivo  Diana Devaldová po víťazstve v sobotu  v Miškolci  vyhrala v nedeľu 400 m a na 100 m vo finále ( 10 minút po výhre na 400m) obsadila 2. miesto.

      Dievčenské družstvo  vyhralo   s  vysokým náskokom bez konkurencie  a družstvo chlapcov so 6 pretekármi obsadili 2. miesto  všetci   sú členmi AK Slávia Tu Košice.

      Pretekárom gratulujeme

      Trénerka  Mgr. Henrieta Rusnáková

    • Samuel Šima splnil limit na  júlove ME U 18  v Jeruzaleme
     • Samuel Šima splnil limit na  júlove ME U 18  v Jeruzaleme

     • V sobotu  na 2.kole Vrhačskej tour v Banskej Bystrici sa výrazne zlepšil v hode diskom Samo Šima a výkonom 53,93m  si otvoril cestu na ME U 18 do Jeruzalemu. Momentálne  v Európskych tabuľkách je na 8. mieste.

      Viktória Rusnáková a Diana Devaldova vyhrali v Miškolci.

      Viktória Rusnáková na pretekoch v Miškolci vyhrala v osobnom rekorde 100 m  medzi ženami  aj skok do diaľky. 

      Diana  Devaldová vyhrala 200 m a 3. miesto na 100 m v kategórii dorastu.

    • Deň narcisov
     • Deň narcisov

     • Na Slovensku je veľa vzácnych zbierok. Pre ľudí s onkologickým ochorením je však zbierka Deň narcisov tá najvzácnejšia. Sme radi, že aj tento rok sa dobrovoľníci našej školy a internátu zapojili do verejnej zbierky organizovanej dňa 28.4.2022 Centrom pomoci Ligy proti rakovine a vyzbieranou čiastkou 332,07 eur pomohli zrealizovať túto ušľachtilú myšlienku. Ďakujeme aj všetkým, ktorí finančným príspevkom a pripnutím žltého narcisu vyjadrili svoju solidaritu ľuďom s rakovinou.

      Bližšie informácie o ďalších možnostiach finančnej podpory v prospech nadácie nájdete TU. Kampaň prebieha do 6. mája.

      Spracovala:  Ing. Elena Belicová

     • Basketbal - regionálne kolo žiačok stredných škôl

     • Po dlhej pandemickej prestávke sa znovu rozbehol kolotoč školských šúťaží a 26.-27.4. sa konalo regionálne kolo v basketbale žiačok stredných škôl. 

      Naše dievčatá druhý hrací deň postúpili po dvoch výhrach v skupine do finále, kde zdolali SSŠŠ Užhorodská a obsadili prvé miesto. 💪

    • Vodné pólo - Národná liga junioriek
     • Vodné pólo - Národná liga junioriek

     • Po dvoch víťazných zápasoch na treťom turnaji v Národnej lige junioriek boli naše dievčatá  (Olympia Košice) úspešné v Bratislave aj do tretice. Porazili v derby ČH Košice dokonca o 9 gólov! 19:10 ( 2:7, 3:4, 4:3, 1:5 )

      Góly: Tóthová 4, Sačuriová 3, Pettyová 1

      Sobotňajšie výsledky: 

      ŠK OLYMPIA KOŠICE vs Pirana SC Topoľčany 16:6 ( 3:0, 5:1, 3:3, 5:2 )

      Góly: Dubná 3, Kravtsová a Pettyová po 1.

      ŠK OLYMPIA KOŠICE vs Slávia UK Bratislava 21:8 ( 6:2, 5:0, 4:3, 6:3 )

      Góly: Pettyová, Dubná po 3, Sačuriová a Misiura po 2, Kravtsová, Maková po 1.

    • Light It Up Blue - beseda o autizme
     • Light It Up Blue - beseda o autizme

     • Dňa 26.4.2022 vybraní žiaci IV.A, IV.B a VIII.OA absolvovali besedu (nielen) o autizme, ktorú pripravili členky Spolku medikov mesta Košice. V prezentácii sa žiaci dozvedeli základné fakty o autizme, ako autisti vnímajú svet, ako ho vníma okolie, ako začleniť autistu do spoločnosti, ale aj čo môže spraviť spoločnosť pre autistu. Druhá časť prezentácie bola venovaná Downovmu syndrómu a iným geneticky podmieneným poruchám, študenti sa dozvedeli zaujímavé informácie o živote ľudí s Downovým syndrómom. 

      Mgr. I.Lévaiová 

    • Samuel Šima 12 cm  od limitu na ME U 18
     • Samuel Šima 12 cm  od limitu na ME U 18

     • Letná  atletická sezóna sa začala v sobotu 23.4. 1.kolom Vrhačskej tour. 

       V  hode  diskom  dorastencov si víťazstvo nedal vziať  Samuel Šima, ktorí  hodil prvým pokusom 52,88 m čo je 12 cm od limitu   ( limit 53,00m) na ME U18, všetky pokusy merali viac ako 50,00 m, čo naznačuje výbornú formu  na začiatku sezóny.  V sobotu 30.4 a v nedeľu 1.5. bude mať možnosť splniť limit  na pretekoch v Banskej Bystrici a  v Košiciach.

       Osobný rekord v hode kladivom  50,09 m a 2. miesto pred svojim oddielovým kolegom  získal Matej Bracho.

       1. miesto v hode kladivom získala Zuzana Salóciova.

      Vo vložených pretekov na 100m si  v kategórii juniorov vybojoval Juraj Haják v osobnom rekorde 11,83s a  v skoku do diaľky vyhral   výkonom 641cm. Juraj sa na začiatok sezóny v skoku do diaľky zlepšil o 45 cm.

      Viktória Rusnáková skočila do diiaľky 570cm a vyhrala   a v behu na 100m výkonom 12,61 vybojovala 1. miesto. 2. miesto získala  jej sparing partnerka  Diana Devaldová za výkon 12 84 s.

      V Dudinciach   zlatý chodecký míting.

       V sobotu sa v Dudinciach za účasti pretekárov 28 krajín sveta uskutočnili preteky chodcov na 35km mužov,  žien  a 10km juniorov a junioriek.

      Na pretekoch junioriek sme mali zatstúpenie aj mi. Na štart sa postavila Karin Devaldová a Stanka Hakulinová.

      Stanka Hakulinová si vybojovala 5. miesto výkonom 53:47min.  Karin Devaldová po 5 km preteky vzdala. Necítila  sa dobre , bolo jej zle , chýbala jej energia , bola celkovo vyčerpaná a pretek by asi  nemal ten výsledok čo sme očakávali. Bohu žiaľ aj také situácie sa v živote športovca stávajú.  

      Pretekárom blahoželáme a prajeme veľa ďalších úspešných pretekov.

       Mgr. Henrieta Rusnáková 

      trénerka

    • Kobilic z bazéna v Grazi s medailou
     • Kobilic z bazéna v Grazi s medailou

     • Juniorský reprezentant v plávaní, Kamil Kobilic (III.AG), sa v dňoch 21.-24.4.2022 zúčastnil medzinárodného mítingu Ströck ATUS Graz Trophy 2022 v Rakúsku. Disciplínu 50m prsia zaplával v čase 31.51 sek, na 200m polohové preteky si časom 2:16.92 min zlepšil osobný rekord o plné 2 sekundy. Prekvapil v disciplíne 200m prsia, keď z dopoludňajších rozplavieb časom 2:23.92 min postupoval ako prvý do A-finále. V A-finále sa umiestnil časom 2:22.19 min na druhom mieste, týmto časom zlepšil svoje osobné maximum o 3 sekundy. V posledný deň štvordňovej súťaže sa z rozplavieb disciplíny 100m prsia prebojoval časom 1:06.91 min do A-finále, na medailu finálovým časom 1:07.14 min už nesiahol.

      V piatok 29.4.2022 štartuje Kamil, v tomto mesiaci už na treťom medzinárodnom mítingu, po slovinskom Kranji, rakúskom Grazi tento raz na ORCA Cup-e v Bratislave.

    • Deň Zeme 2022
     • Deň Zeme 2022

     • Dňa 22.4.2022 sme na našej škole oslávili DEŇ ZEME. Vyučovanie a tréningy od 10.00 h do 12.30 h sme nahradili  rôznymi akciami zameranými na environmentálnu výchovu.

      Žiaci IV.OA a 1.roč. SŠŠ plní entuziazmu sadili kvety a upratovali areál školy i jej blízke okolie, čím aktívne preukázali pozitívny vzťah k svojmu životnému prostrediu.

      Pre žiakov 2. a 3. ročníka SŠŠ boli pripravené envirotesty, premietanie filmov v slovenskej verzii i po anglicky. Niektorí žiaci kreatívne recyklovali (nielen) plastový odpad, ich výrobky svedčia o veľkej fantázii a šikovnosti. Ďalší vytvárali na počítači originálne prezentácie a plagáty ku Dňu Zeme. Iní skúšali v sebe objaviť básnického ducha, či dať svoje úvahy na papier.

      Vďaka patrí všetkým učiteľom, trénerom, organizátorom za podporu a úspešný priebeh tejto celoškolskej akcie, ako aj všetkým, ktorí priložili ruku k dielu.

      Mgr. Iveta Lévaiová

    • Súrodenci Antonín a Jan Bartošovci (III.AG) - TIPOS Slovenská hokejová liga
     • Súrodenci Antonín a Jan Bartošovci (III.AG) - TIPOS Slovenská hokejová liga

     • Antonín Bartoš (III.AG) a Jan Bartoš (III.AG) úspešne pôsobili túto sezónu za mužov v Tipos Slovenskej hokejovej lige za HK Vitar Martin. Po základnej časti sa umiestnili na 3.mieste. Výhra  nad Dubnicou a Skalicou ich posunula do finále play off s mužstvom VLCI Žilina, kde sa umiestnil celkovo na 2.mieste.

      Srdečne gratulujeme.

    • Hokej - Extra liga juniorov
     • Hokej - Extra liga juniorov

     • 23. a 24.4.2022 v Steel Aréne začínajú finálové zápasy extraligy juniorov medzi mužstvami HC Košice a HK Poprad. 
      V tíme košických juniorov pôsobia žiaci našej školy: Marián Štec (III.AG), Jakub Jadrný (III.AG), Mykhailo Krasnozhon (III.AG), Jan Bartoš (III.AG) a Antonín Bartoš (III.AG).

      Držíme palce.

    • ERASMUS+: "Kids' Universal Exhibition 2022 / Detská svetová výstava 2022" vo Švédsku
     • ERASMUS+: "Kids' Universal Exhibition 2022 / Detská svetová výstava 2022" vo Švédsku

     • V dňoch od 4.4. do 8.4.2022 sa žiaci Daniel Onufer z II. BGDavid Pelach z I. AG a žiačky Janka Janošková z II. BG a Lenka Kočová zo IV. A zúčastnili vzdelávacích, výchovných a školiacich aktivít vo Švédsku. Stretli sa tam so svojimi rovesníkmi z partnerských škôl z Francúzska, Maďarska, Španielska, Švédska a Talianska.

      Prvý deň, po prijatí pani riaditeľkou, nám švédski partneri predstavili svoju školu Vallbacksskolan v meste Gävle. Pripravili nám aj lekciu švédskeho jazyka. Popoludní sme absolvovali prehliadku mesta.

      Druhý deň sme mali celodenný výlet do Järvzoo v Järvsö. Navštívili sme známu zoologickú záhradu s veľkou zbierkou severských zvierat, voľne žijúcich v prírode.

      Tretí deň sme boli prijatí na Mestskej radnici v Gävle prezidentkou Mestského zastupiteľstva. Popoludní, v školskom ateliéri, žiaci a žiačky pripravovali materiály na Detskú svetovú výstavu.

      Štvrtý deň nám svoju environmentálnu činnosť predstavili miestna oceliareň Sandvik i miestna recyklačná spoločnosť Gestrike Återvinnare. Popoludní sme v školskej výukovej kuchynke piekli švédsku fiku a večer mali rozlúčkový večierok.

      Piaty deň sme pôvodne mali navštíviť miestnu univerzitu, avšak pre zlé počasie sa program zmenil. Namiesto toho sme navštívili múzeum Länsmuseet Gävleborg.

      Projektová cesta priniesla žiačkam i žiakom nové priateľstvá, skúsenosti a zážitky.

      Slovenskému tímu ďakujeme za víťazstvo v záverečnom kvíze Kahoot! a vzornú reprezentáciu našej školy, mesta i krajiny.

      PaedDr. Tatiana Švecová – riaditeľka školy & Ing. Drahomíra Vaškovská, MBA – koordinátorka projektu

    • Cassovia Cup
     • Cassovia Cup

     • Náš žiak Daniel Vološinyi sa zúčastnil Cassovia Cup v Kechneci, jazdil v kategórii HOBBY a celkovo získal 7. miesto.

      Dano blahoželáme a držíme palce v ďalších pretekoch.

    • Klimatická spravodlivosť
     • Klimatická spravodlivosť

     • Žiaci VI.OA absolvovali dňa 12.4.2022 webinár na tému Klimatická a potravinová spravodlivosť. Hodinu biológie spestrila diskusia s p. M. Dobešom z občianskeho združenia Pole, v ktorej si žiaci rozvíjali komunikačné schopnosti, napr. schopnosť argumentovať, diskutovať, ale aj tolerovať názory iných. Mnohé diskutované otázky ostali otvorené a nezodpovedané, študenti majú možnosť o nich ďalej premýšľať do ďalšieho online stretnutia. 

      Mgr. I. Lévaiová

    • 2022 IIHF MS hráčov do 18 rokov
     • 2022 IIHF MS hráčov do 18 rokov

     • Slovenskú hokejovú reprezentáciu do 18 rokov posilnili aj náši žiaci PETER REPČÍK (III.AG) a RASTISLAV ELIÁŠ (II.AG) .

      Dátum:11. - 17. apríla 2022

      Miesto:Zimný štadión Piešťany.

      Zdroj: https://www.hockeyslovakia.sk/sk/article/ms18-tim-posilnia-repcik-ciernik-a-mesar-nemec-so-sykorom-v-rieseni-slafkovsky-iba-v-jednom-pripade

    • Kulturistika - Majstrovstvá SR
     • Kulturistika - Majstrovstvá SR

     • Náš žiak Andrej Jekimov dňa 9.4 2022 sa umiestnil 3. na Majstrovstvách Slovenska juniorov, kde držal krok zo staršími súťažiacimi a vybojoval umiestnenie v kategórii kulturistika do 75kg.

      Teší sa na jeho prípravu a budúce súťaže v ktorých plánuje vyhrávať.