• Majstrovstvá SR seniorov a juniorov v plávaní 10-12.12.2021 v Šamoríne
     • Majstrovstvá SR seniorov a juniorov v plávaní 10-12.12.2021 v Šamoríne

     • Za účasti celej Slovenskej špičky sa plavci - študenti Strednej športovej školy /Čajbíková Sarah, Melníčaková Lenka (VIII.OA), a Kamil Kobilic (III.AG), zúčastnili  Majstrovstiev Slovenska  v plávaní a vzorne reprezentovali klub a školu.

      Naj viac sa darilo K. Kobilicovi, ktorý v disciplíne 200m prsia obsadil 2.miesto v seniorskej aj juniorskej kategórii. V disciplíne 100m prsia si vyplával 3. miesto v juniorskej kategórií. V štafetovej disciplíne 4x50PP  sa pričinil k  zisku bronzovej medaile. V ostatných disciplínach si vytvoril osobné rekordy.

      Čajbíková Sarah si po menších zdravotných problémoch  zlepšila 2x osobný rekord, najlepšie umiestnenie dosiahla v disciplíne 50Z, kde obsadila 5. miesto.

      Melničáková  Lenka sa tesne priblížila k svojmu maximu a najlepšie obsadila 13. miesto v disciplíne 50P.

      Všetkým zúčastnením gratulujem a želám veľa síl do ďalšej práce.

      Mgr. Urbanský Ján

    • Ambiciózna Réka z Moldavy nad Bodvou vyniká v kickboxe
     • Ambiciózna Réka z Moldavy nad Bodvou vyniká v kickboxe

     • Útla, no výbušná a energická! Réku Harajdovú (19) z Moldavy nad Bodvou ešte len čaká maturita na košickom gymnáziu, ale talentu má na rozdávanie. Viacnásobná víťazka Svetového pohára, vicemajsterka sveta a bronzová na šampionáte starého kontinentu, vyniká v kickboxe.

      Svojmu priateľovi Lukášovi (21) však kryť chrbát nemusí, lebo sebaobrana mu je mu rovnako blízka. Úspešná športovkyňa prezradila, že najprv vyskúšala taekwondo. "Nevedela som obsedieť, tak ma dali na šport. Od štrnástich rokov som sa venovala taekwondu a zúčastnila som sa aj na niekoľkých medzinárodných pretekoch," prezradila Réka, ktorá sa však oveľa lepšie cítila v kickboxe. "Už od prvého tréningu ma to chytilo. Prišli aj úspechy a chuť, keďže sa mi podarilo päťkrát zvíťaziť vo Svetovom pohári, dvakrát som sa stala vicemajsterkou sveta a na európskom šampionáte som získala bronz," spomenula táto kickboxerka, ktorá chce popracovať na psychike a pokoji, aby v závere súbojov dokázala dominovať.

      "Potrebujem získať viac sebavedomia, lebo kondične som na tom výborne," pripomenula Réka a na tému, že či kickbox nie je skôr mužským športom, rázne odvetila toto: "Nebola som v klube Guard Košice jediným dievčaťom. Mnohí sa aj čudujú, ale je to moja voľba a tento šport mám veľmi rada. Krv u nás nestrieka, ale často cítim, že ma zabolí ruka, krk, či noha. No nesťažujem sa. Kickbox podobne ako bojové umenia vo všeobecnosti prispievajú k dobrej postave. Nemusím chodiť navyše do posilňovne," pokračuje. Práve milovaný kickbox ju spojil aj s Lukášom. "Nepotrebuje ma ako osobnú strážkyňu, lebo sa dokáže ubrániť aj sám! Chcela by som sa stať policajtkou a využiť aj schopnosti, ktoré ovládam v športe," dodala Réka. V športe má jasnú víziu - túži po zlatej medaile z majstrovstiev sveta! A o dva roky by sa to aj mohlo stať.

      Tréner o Réke

      "Réka je velmi ctižiadostivá, pracovitá a húževnatá. Dokáže cieľovedome na sebe pracovať a úspešne nahrádza hendikep svojej výšky. Práve vďaka svojej až buldočej zaťatosti prekonáva prekážky, rastie. Je veľmi skromná, rada pomáha iným a je to naozaj dobrý typ športovca," povedal o nej jej tréner Peter Onuščák.

      Zdroj: https://www.cas.sk/clanok/2613363/ambiciozna-reka-z-moldavy-nad-bodvou-vynika-v-kickboxe-priatel-sa-ubrani-sam-ju-to-taha-k-takemuto-povolaniu/?fbclid=IwAR2D36kwh_s4vRtsjmOYW7P418jWBaWNVHEuK-SR7w4Z36FERPq11BD3qiA

    • Atletické sústredenie v teple
     • Atletické sústredenie v teple

     • Skupina atlétov tréningovej skupiny trénerky Henriety Rusnákovej absolvuje trojtýždňové sústredenie na Tenerife.Tak ako v minulom roku, kvôli nevhodným podmienkam na tréning sme absolvovali sústredenie v decembri, tak aj teraz sme sa rozhodli zopakovat minuloročný plán sústredenia v tomto obdobi. Máme k dispozícii atletický štadión, kde sa pripravujú na novú sezónu  aj iný atléti z Holandska, Franuczka, Česká, Slovinska, Švédska. Využívame posilňovňu, ktorú absolvujeme 3 až 4 x do  týždňa ako aj piesočnaté pĺaže.Tréningy idú podľa plánu. A veríme, že  budeme pripravený na novú sezónu tak dobre ako sme boli pripravený na seźonu v tomto kalendárnom roku, ktorý sa pomaly končí.

      Mgr.Henrieta Rusnáková

    • OZNAM PRE ŽIAKOV
     • OZNAM PRE ŽIAKOV

     • Oznamujem vám, že na základe rozhodnutia ministra školstva, vedy, výskumu a športu zo dňa 8.12.2021, č. 2021/ 21911 : 2-A1810, ktorým sa mimoriadne prerušuje školské vyučovanie na II.stupni v ZŠ a v SŠ s účinnosťou od 13.12.2021 do 17.12.2021, prebieha výučba v Strednej športovej škole, Trieda SNP 104 v Košiciach pre všetkých žiakov dištančnou formou.

      Usmernenie TU:

      link: https://www.minedu.sk/rozhodnutie-ministra-s-ucinnostou-od-13-12-2021/

      Od 20.12.2021 – pondelok začínajú pre žiakov zimné prázdniny a trvajú do 7.1.2022. Vyučovanie po zimných prázdninách začína podľa doteraz platnej úpravy 10.1.2022 – pondelok.

      O prípadných zmenách vás budem včas informovať.

      PaedDr. Tatiana Švecová

              riaditeľka školy

    • Majstrovstvá sveta vo vzpieraní - Tashkent
     • Majstrovstvá sveta vo vzpieraní - Tashkent

     • Prvýkrát v histórii budú Slovensko na MS reprezentovať len ženy! Košické vzpieranie bude zastupovať Nikola Seničová (bývalá študentka našej školy), ktorej spolubojovníčkami v repre na MS sú Lenka Žembová a Nina Rondziková. Zastúpenie košického klubu bude aj v pozícii trénerov, keď reprezentačnému trénerovi Štefanovi Gribaninovi bude tentokrát pomáhať jeho učiteľ Štefan Korpa (bývalý tréner našej  športovej školy).

      Držte našej výprave palce!

    • Daruj štedrú večeru
     • Daruj štedrú večeru

     • OZ Dobré srdce - Good heart organizuje od 1.12.2021 do 6.1.2022 vianočnú zbierku Daruj štedrú večeru. Cieľom je pripraviť pre rodiny v núdzi pokojnejšie a radostnejšie Vianoce. Pomôžte pomáhať tým najzraniteľnejším a darujte štedrú večeru osamelým mamičkám a ich deťom. Vaše 4 € nasýtia na Vianoce jedného člena rodiny. Prispieť môžete pohodlne na webovej stránke www.ozdobresrdce.sk kliknutím na tlačidlo Daruj štedrú večeru alebo na účet SK58 8330 0000 0020 0164 5168.

      Vaše dary pomôžu rodinám ako je Zuzkina. Šikovné 9-ročné dievčatko sa učí na samé jednotky. Snaží sa čo najviac pomáhať mamke. Minulú jar prišli pri tragickej nehode o ocka. Pri ťažbe dreva v lese ho zavalil strom. Zuzka má ešte staršiu sestru Katku (11) a mladšieho bračeka Lukáša (6). Bolesť zo straty milovaného ocka a manžela je obrovská. Rodina však zápasí aj s finančným nedostatkom. Splácanie pôžičky na bývanie ostalo na pleciach statočnej mamky. Nemá jej kto pomôcť. Pri rovnakej tragédii pred časom zahynul aj jej svokor. Druhí starí rodičia zápasia s onkologickým ochorením starej mamy.

      Pani Monike pomáhame niekoľko mesiacov. Jej životný príbeh nie je ľahký. V jednu chladnú januárovú noc stihla len zabaliť synčeka do deky a utekala niekoľko kilometrov, aby im zachránila život pred agresívnym manželom. Fyzicky útočil aj na bezbranné niekoľkotýždňové dieťa. Jeho údery zanechali stopy na tele i duši. Mamka sa obetavo stará o Janka, ktorý pre špecifické poruchy učenia veľmi potrebuje jej podporu. Svoje zamestnanie musela prispôsobiť synovým potrebám a svojim vážnym zdravotným problémom. Otec na dieťa neprispieva. Príjem rodiny je veľmi nízky.

      Podporte osamelé matky a ich rodiny ešte dnes a darujte im štedrú večeru! Za podanú ruku tým, ktorí nedokážu kráčať sami, zo srdca ďakujeme.  

    • Červené stužky 2021
     • Červené stužky 2021

     • Červené stužky sú symbolom boja proti AIDS

      Červené stužky sú symbolom 1. decembra – Svetového dňa boja proti AIDS.
      Červené stužky sú symbolom a názvom kampane boja proti AIDS, ktorú s podporou Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR (v rámci Rozvojového projektu Zdravie a bezpečnosť v školách 2021), Okresného úradu v Žiline (odbor školstva) a mesta Žiliny organizuje Gymnázium sv. Františka z Assisi v Žiline. Kampaň je súčasťou Sprievodcu školským rokom 2021/2022. Kampaň sa uskutočňuje pod záštitou Kancelárie WHO na Slovensku a pod odbornou garanciou Ministerstva zdravotníctva SR a viacerých odborných pracovísk na Slovensku a v zahraničí.

      AIDS je celosvetový problém, ktorý sa dotýka aj Slovenska a každého jedného z nás.
      Pätnásty ročník kampane Červené stužky, prebiehal od 2. septembra 2021 a vyvrcholil 1. decembra 2021 – na Svetový deň boja proti AIDS.

      Do Pätnásteho ročníka kampane Červené stužky sa zapojila aj Stredná športová škola v Košiciach. V rámci aktivít kampane sme sa zapojili do výtvarnej súťaže  základných a stredných škôl, ďalej sme pripravili nástenku ku kampani, a so žiakmi sme zorganizovali stolnotenisový turnaj.

      Mgr. Margita Murzová

      Mgr. Eduard TYČ

      koordinátori kampane

    • Deň otvorených dverí Fakulty informatiky a informačných technológií STU v Bratislave
     • Deň otvorených dverí Fakulty informatiky a informačných technológií STU v Bratislave

     • Milí študenti!

      Dávame Vám do pozornosti Deň otvorených dverí Fakulty informatiky a informačných technológií STU v Bratislave.

      Vzhľadom na prebiehajúcu pandemickú situáciu sa toto podujatie uskutoční virtuálne dňa 10.12.2021 od 14:00 na Youtube kanáli https://www.youtube.com/user/FIITSTU

      Počas DOD okrem informácií o štúdiu na FIIT STU a podmienkach prijatia uvidíte, ako dokáže umelá inteligencia zachraňovať pacientov s rôznymi formami nádorových ochorení, dozviete sa niečo o kryptomenách, či autonómnych autách.

      A.Domonkošová – VP školy

    • EXPERT geniality show
     • EXPERT geniality show

     • Aj tento rok na našej škole prebehne súťaž EXPERT geniality show 30.11.2021. S otázkami z rôznych okruhov sa popasuje 29 žiakov.

    • Život v školskom internáte
     • Život v školskom internáte

     • Okrem športovania, trénovania a relaxu aj maľujeme, tancujeme ,spievame, chodíme do prírody a venujeme sa kreatívnej činnosti. Pár fotiek z našej tvorby a nášho študentského života , ktoré zachytávajú dianie v školskom internáte sú toho dôkazom . Aj keď dávnejší prieskum voľno časových aktivít a časová snímka dňa a týždňa ukázali, že dnešná mládež preferuje ničnerobenie, oddych, stretnutia s priateľmi ,fotky a ich diela ukazujú, že tomu nie je celkom tak . Aj v dnešnej dobe tvorba ako taká, pomáha odreagovať sa, odohnať  pesimistické myšlienky a premeniť ich na radosť. Samozrejme na udržanie celkového priaznivého duševného stavu jedinca pomáha aj chôdza a pobyt v prírode a na čerstvom vzduchu. A tak sa snažíme výchovné činnosti z „Výchovného programu „tomu prispôsobiť.

      Mgr. Erika Žillová

    • Vyhodnotenie Študentske kvapky krvi
     • Vyhodnotenie Študentske kvapky krvi

     •  

      Dňa 19.11.2021 sa žiaci našej školy zúčastnili kampane DARCOVSTVA KRVI, organizovanú SČK. Poďakovanie patrí žiakom štvrtých ročníkov, hlavne Sebastiánovi Juskovi a Adamovi Struhárovi, ktorí venovali krv konkrétnej osobe, ktorá ju nevyhnutne potrebuje na plánovanú operáciu v týchto dňoch .Darovali krv bez nároku na finančný príspevok a odber krvi bol zaevidovaný v „Zozname o odbere krvi“ pre Annu Gregovú / 1958/. Transfúzny prípravok bude rezervovaný 7 dní od odberu.

      Poďakovanie patrí aj žiakom Kristián Župik a Vanda Kristková, ktorí absolvovali len kontrolný odber a po lekárskom vyšetrení boli z momentálneho odberu vyradení .

      Poďakovanie patrí aj triednym učiteľkám 4. ročníkov  PaedDr.Lenke Dušičkovej a PhDr. Janke Krasnayovej za nábor a spoluprácu.

      Sme radi, že aj v tejto „Covidovej dobe“ sa nám podarilo aspoň málom prispieť k dobrej veci. Krvi je stále nedostatok a Národná transfúzna stanica bije na poplach.

      ĎAKUJEME....

      Akciu koordinovala : Mgr. Erika Žillová / vychovávateľka ŠI SŠŠ/

    • Program Juniorská univerzita Karlova
     • Program Juniorská univerzita Karlova

     • Milí študenti!

      Dávame Vám do pozornosti Program Juniorská univerzita Karlova, ktorý realizuje Centrum celoživotného vzdelávania Univerzity Karlovy. Program sa zameriava na 4 oblasti – lekársku, prírodovednú, spoločenskovednú a  humanitnú.

      V čase od októbra do decembra sa budú prebiehať 90minútové prednášky, v ktorých sa predstavia jednotlivé fakulty Karlovej univerzity.

      Prednášky budú prebiehať online a môžete ich sledovať naživo bez  registrácie

      https://juniorskauniverzita.cuni.cz/JU-192.html.

      Najbližšia online přednáška z Fakulty telesnej výchovy a športu na tému „Hodnotenie futbalového zápasu na základe najnovších trendov“ sa uskutoční 22.11. 2021 o 17,00 hod.

      Navyše budú všetky videozáznamy zavesené na web stránke vo videogalérii –

      https://juniorskauniverzita.cuni.cz/JU-193.html

      kde si ich môžete spätne pozrieť. V tejto sekcii( videogaléria) si môžete pozrieť aj staršie prednášky z jednotlivých fakúlt.

      Témy jednotlivých prednášok sú naozaj zaujímavé. Neváhajte a spoznajte štúdium na Karlovej univerzite!

      Mgr. A. Domonkošová -VP školy 

    • iBobor
     • iBobor

     • V dňoch 8.11.2021 a 11.11.2021 sa žiaci našej školy zúčastnili informatickej súťaže pre každého – iBobor. Súťaž sa realizovala prostredníctvom EduPage Hlavným cieľom súťaže je podporiť záujem žiakov o informačné a komunikačné technológie  a posmeliť ich v intenzívnejšom a kreatívnejšom používaní moderných technológií pri učení sa. Žiaci našej školy súťažili v kategóriách Kadet a Junior.

      Úspešnými riešiteľmi boli 2 žiaci : Adam Müller – IV.OA

                                                            Ľudmila Fleischerová – V.OA

      Úspešným riešiteľom blahoželáme!

     • 17. november – Deň boja za slobodu a demokraciu

     • Milí študenti,

      17. november je dňom, v ktorom si pripomíname dve historické udalosti.

      V roku 1939 nacisti v reakcii na demonštrácie študentov proti okupácii Československa a proti zabitiu študenta medicíny Jana Opletala, ktorý patril k prvým obetiam fašizmu u nás, uzavreli české vysoké školy, popravili 9 študentov a viac ako 1 000 ich poslali do koncentračných táborov. Medzinárodný zväz študentstva preto v roku 1941 vyhlásil tento deň za Medzinárodný deň študentstva.

      V roku 1989 vyšli študenti do ulíc opäť. Žiadali slobodu, demokraciu a dodržiavanie ľudských práv. Demonštrácia za slobodu a demokraciu v Prahe bola hrubo potlačená policajnými zložkami. Zásah polície proti študentom vyvolal solidaritu občanov Československa, ktorí sa spoločne postavili proti policajnému násiliu, politickému útlaku a neslobode. Všetky akcie, ktoré sa odohrávali na uliciach, prebiehali pokojnou cestou a vyústili do tzv. Nežnej revolúcie, ktorá znamenala pád totalitného komunistického režimu.

                                                                                                         Žiacka školská rada

       

      (foto: TASR)