• Ilyo Cup v Košiciach 11.11.2023

• V sobotu sa naše žiačky Tatiana Bubancová I.DS a Sarah Hevessyová III.AG zúčastnili medzinárodného turnaja Ilyo Cup v taekwonde.

Tatiana v kategórii juniorky získala prvé miesto v disciplíne športový zápas a taktiež v disciplíne poomsae.

Sarah v kategórii Juniors female B získala 3.miesto a v kategórii Juniors pairs ,male/ female B získala 1.miesto.

Dievčatá blahoželáme a prajeme veľa úspechov do ďalších súťaži.

• Medailová zbierka našich bedmintonistov na M SR juniorov

•

Cez víkend 11.-12.11 2023 sa v Trenčíne odohrali M SR juniorov. Matúš Poláček získal titul "Majstra Slovenska "v štvorhe a k tomu pridal 2x bronz z dvojhry a zmiešanej štvorhry. Erik Hajdu sa stal so svojim klubovým spokuhráčom vicemajstrom SR v štvorhre. K striebru pridal účasť v štvrťfinále zmiešanej štvorhry. Striebornú medailu a titul vecemajsterky si vybojovala Evka Sárená vo štvorhre . V dvojhre a zmiešanej štvorhre skončila pred bránami semifinále. Len malý kúsok delil Sofiu Šillingovú od semifinálovej účasti v dvojhre, keď s neskoršou finalistkou prehrala v štvrťfinále v troch setoch.

Hráčom a hráčkam gratulujem a ďakujem za predvedené výkony.

Trénerka: Júlia Poláčková

• Víťazstvo pre naše bedmitonistky

• V utorok 7.11.2023 sa v Košiciach odohralo krajské kolo v bedmintone dievčat. Našu školu reprezentovali žiačky Eva Sárená I.AG a Sofia Šillingová VI. OA .

Dievčatá si v konkurencii deviatich škôl vybojovali prvé miesto. Súťažným pavúkom prešli hladko bez stratu setu.

Dievčatám gratulujem a držím palce v celoslovenskom kole.

trénerka: Mgr. Julia Poláčková

•  Prague Open 2023
          • Prague Open 2023

• Damien Frgolec VI.OA sa minulý týždeň zúčastnil sústredenia v Čechách, ktoré bolo zavŕšené turnajom Prague Open 2023.

Damien si vo svojej juniorskej kategórii do 59 kg vybojoval zlatú medailu.

Blahoželáme a prajeme veľa úspechov

• Imatrikulácia 2023

• V upršanom novembrovom dni 2.11.2023 sme prijali  prvákov do našej rodiny športovcov. Na slávnostnej Imatrikulácii boli ocenení aj Top športovci za rok 2022/2023.

• Turnaje v karate

• Počas víkendu naši žiaci bojovali na dvoch turnajoch v sobotu na Trstenskom pohári a v nedeĺu na Avas cup v Miškolci.

Trstenský pohár:

1.miesto Hodgson Oliver kadet +70kg

2.miesto Fabián Matúš U21 Open

3.miesto Fabián Matúš U21-75kg

Avas cup:

2.miesto Fabián Matúš U21-75kg

3.miesta

Korečko Adrián juniori-68kg

Hodgson Oliver kadeti+70kg

Gratulujeme.

• Návšteva Bruselu

• V dňoch 17.- 19. 10. sa konala  informačno - študijná návšteva inštitúcií EÚ v Bruseli, ktorej som sa mohla aj ja zúčastniť.  Túto možnosť sme ako škola získali vďaka úspešnej prezentácie časopisu Športoviny na súťaži Štúrovo pero. Navštíviť budovu Európskej rady, Európskeho parlamentu a Európskej komisie bol veľký zážitok. Zahraničnú návštevu pozitívne doplnili odborné prednášky, ktoré boli zamerané na aktuálne otázky a problémy.

PaedDr. Lenka Dušičková

• International Kutina Open

•

V sobotu 4.11. sa uskutočnil 24 ročník International Kutina Open 2023 v Chorvátsku.

Naši žiaci Emma Tkáčová (I.DS) si vybojovala vo svojej kategórii OC -55kg v lightkontakte nádherné 2 miesto.

Dmitrij Lutsenko (II.DS) v kategórii 63 kg

v  lightkontakte a taktiež v kicklighte získal bronzové medaile.

Srdečne blahoželáme

• Swietokryzska olympiáda

•

V sobotu 4.11.2023 sa naša žiačka Jaroslava Kamencová (I.DS) zúčastnila turnaja s názvom Swietokryzska olympiáda v  taekwonde.

Jarke sa darilo a vo svojej kategórii získala krásne 2 miesto.

Blahoželáme

• 15.ročník - Plachého míľa

• Vo štvrtok 2.11.2023 sa naši dvaja študenti v rámci zimnej prípravy opäť zúčastnili v mestkom parku v Košiciach Plachého míle, kde odbehli 1609m. Tomáš Kancír (III. BG) dobehol na peknom druhom mieste. Skokan do diaľky Samuel Čížek (IV. BG) obsadil šieste miesto.

Gratulujem 👏👏👏

Trénerka J. Velďáková

• Zábavné fotenie

• Študentská firma NEXA Vám dávam do pozornosti, že dnes na Imatrikulácií v Dome umenia budú mať vlastný fotostánok. Neváhajte sa prísť odfotiť s vtipnými rekvizitami.Tešíme sa na Vás :-)

• Kondičné sústredenie vo Vysokých Tatrách

• Tréningové skupiny Pankucha a sestier Velďákových sa zúčastnili tradičného októbrového sústredenia vo vysokohorskom prostredí na Štrbskom Plese. Zamerali sme sa na naberanie kondičky do ďalšej sezóny. Nabehali sme množstvo km, odskákali mnoho odrazov, spravili veľa odhodov. Sústredenie sme si spestrili náročnou, no krásnou túrou na Bystrú lávku.

tréneri P. Pankuch, J. Velďáková, D. Velďáková

• Krízová linka pomoci a psychologická pomoc OZ IPčko a KÁČKO KOŠICE a PSYCHOTERAPEUT  JEŽKO

• KRÍZOVÁ  LINKA POMOCI A PSYCHOLOGICKÁ POMOC

OZ IPčko a KÁČKO KOŠICE a PSYCHOTERAPEUT 🦔JEŽKO 🦔

🦔Pomáha ukľudňiť emócie, keď ho držíte v ruke. Rýchlo identifikuje stres, lebo vtedy zježí svoje pichliače. Veľký pomocník pri prvej psychologickej intervencii .🦔

Káčko je jednoducho miesto, v ktorom môžu ľudia dostať odbornú pomoc, zažiť záujem, prijatie a pripraviť sa na nový štart.

Odborníci z IPčka sú vyškolení psychológovia a psychologičky, pripravení vypočuť si všetko, o čom chcú návštevníci Káčka anonymne a bezplatne hovoriť. Káčko je bezpečným miestom pre všetkých, ktorí sa doň rozhodnú vstúpiť.

Odborníci v Káčku poskytujú okamžitú, bezbariérovú a

nestigmatizujúcu prvú psychologickú pomoc, ktorá je založená na nízkoprahových princípoch s maximálnym akcentom na diskrétnosť a anonymitu.

Psychologická pomoc v Káčku je bezplatná, funguje krátkodobo a anonymne. Nenahrádza však psychoterapiu a ani vyšetrenia a liečbu u psychiatra a iného lekára.

Centrum sa nachádza na Baštovej 10.

Káčko funguje na princípe dohody cez Krízovú linku pomoci (www.krizovalinkapomoci.sk), na bezplatnom nonstop telefónnom čísle 0800 500 333 alebo prostredníctvom e-mailu:

kackoba@ipcko.sk (Bratislavský kraj)
            kackoma@ipcko.sk (Bratislavský kraj)