• IT čajovňa - Herným vývojárom za 90 minút
     • IT čajovňa - Herným vývojárom za 90 minút

     • Pre žiakov ZŠ a SŠ

      Termín: 12.02.2021; 13:00-14:30

      Obsah: Počítačové hry sa radi hráme, pretože pri nich vieme relaxovať, ale rovnako tak zažívať rozličné neuveriteľné dobrodružstvá s našimi avatarmi. Vieme pri nich tráviť hodiny a hodiny času a máme problém sa od nich odtrhnúť a vrátiť späť do reality. Napadlo vás však, čo asi obnáša vytvoriť takú počítačovú hru? A napadlo vás vytvoriť si vlastnú hru? A čo ak by som na vlastnú počítačovú hru zbalil spolužiačku/spolužiaka? A čo ak sa to dá zvládnuť za 90 min? Hmm... tak poďme na to!

      O Lektorovi (Miroslav Biňas): Neúspešný herný vývojár, ktorý síce začal množstvo herných projektov, ale do úspešného konca nedoviedol ani jeden. Zato však motivuje iných, aby sa vyhli jeho chybám a užili si tvorbu vlastných hier v jazyku Python s knižnicou Pygame Zero. Stále však verí, že z neho nakoniec herný vývojár bude. Vyzerá to však skôr na to, že z neho bude tak akurát Batman.

                      Prihlasovanie: 

    • Adam Sedláček
     • Adam Sedláček

     • V dnešný deň nás zasiahla smutná správa.  Navždy nás opustil náš bývalý žiak Adam Sedláček, vzorný študent, výborný športovec , reprezentant SR vo florbale - super chalan.

      Adam budeš nám všetkým veľmi  chýbať.

      Vyjadrujeme úprimnú sústrasť  rodine.

    • „Dni nezábudiek 2020“
     • „Dni nezábudiek 2020“

     • Študenti Strednej športovej školy a  žiaci ubytovaní v Školskom internáte sa zapojili do Verejnej zbierky „Dni nezábudiek 2020“ pod koordináciou Psychosociálneho centra Košice, ktoré je členom Ligy za duševné zdravie SR. 

      Do zbierky sa zapojilo 12 študentov, vďaka ktorým sa v piatok 9. októbra 2020 myšlienka „Doprajme si pokoj v duši“ šírila rozdaním 194 kusov modrastých nezábudiek za dobrovoľný príspevok s odkazom, že pre tých, ktorých ťaží niečo na duši, je tu Linka dôvery Nezábudka 24 hodín denne 7 dní v týždni


      Aj napriek aktuálnej situácii v SR sa podarilo našim študentom vyzbierať sumu 141,11 EUR, vďaka ktorej bude možnosť reálne naplniť odkaz kampane – zabezpečiť financovanie Linky dôvery Nezábudka, ale aj podporiť projekty zamerané na duševné zdravie. 

      Zbierku koordinovali: p. Belicová a p. Kmeťová /školský internát

      Priamy link na článok o výsledku:

      https://pscentrum.sk/prispeli-sme-k-zachrane-linky-dovery-nezabudka

      Priamy link na hlavnú domovskú stránku a aktuálne veci:

      https://pscentrum.sk/

    • IT Čajovňa
     • IT Čajovňa

     • IT Čajovňa,

      tentokrát na tému "Vykašli sa na predsudky", sa uskutoční ONLINE na platforme ZOOM, dňa 27.01.2020 o 16:00 (do 17:30).

      Lektorka Lenka Hlinková  naučí žiakov základy diverzity a inklúzie. Dozvedia sa prečo máme nevedomé predsudky a ako ich je možné rozoznať. Zároveň si povedia aký škodlivý je dopad predsudkov na život človeka. Predstavia si najčastejšie predsudky a tiež praktický spôsob, ako na nereagovať.


      Prihlasovanie je do 26.01.2021 12:00

      http://dotazniky.itakademia.sk/index.php/354487?lang=sk  (prihlasovacie údaje na webinár budú zaslané len prihláseným žiakom na emailovú adresu, ktorú uvedú do prihlášky a to 26.1.2021 po 12:00)

     • Titul "Juniorka roka" patrí Romane Čisovskej  

     • Anketa Slovenského tenisového zväzu (STZ). Slávnostný galavečer sa v tomto roku neuskutočnil pre pandémiu koronavírusu, mená laureátov oznámili na stredajšej (16.12.20202) online tlačovej konferencii.

       Titul "Juniorka roka" patrí rovnako ako vlani Romane Čisovskej  

    • Záložka do knihy spája slovenské školy
     • Záložka do knihy spája slovenské školy

     • Téma tohtoročného 9.ročníka celoslovenského projektu :

      Osobnosti a diela slovenskej dramatickej tvorby.

      V tomto školskom roku nám bola pridelená partnerská škola :

      Spojená škola EDUCO, Námestovo.

      Záložky, prospekty o našej škole, knihu o Košickom kraji, zápisník,  tašku a perá s logom  školy sme poslali  žiakom už v septembri. A v decembri  prišiel diplom a poďakovanie za účasť od metodičky pre knižnice p. Cenigovej.

      Na našom internáte máme aj žiakov z iných stredných škôl. A táto téma bola  zaujímavá hlavne pre naše herečky. Pripájam ukážky kreslených záložiek.

      Projekt koordinuje : Mgr. Erika Žillová

    • ROMAN FAITH na MS U20 v Kanade
     • ROMAN FAITH na MS U20 v Kanade

     • Náš žiak, Roman FAITH z triedy VIII.OA,  sa v decembri zúčastnil hokejového sústredenia v izolovanom kempe vo Zvolene. V bubline spolu s ďalšími 39 hráčmi absolvoval záverečnú prípravu na juniorské MS. Prebojoval sa do užšieho výberu a v nedeľu odletel do Edmontonu, dejiska juniorských MS U 20, spolu s 39-člennou slovenskou výpravou. Prvý zápas na MS by mali slovenskí hokejisti odohrať 25.12.2020.

      Roman, držíme palce!

    • Pytagoriáda 2020/2021
     • Pytagoriáda 2020/2021

     • Školské kolo 42. ročníka súťaže Pytagoriáda v šk. roku 2020/2021 prebehlo na Strednej športovej škole v Košiciach dištančne formou online testu dňa 10.12.2020.

      Súťaže sa zúčastnili žiaci z triedy III.OA :

      Pernischová Simona Emma,

      Čatlošová Nela,

      Hajdu Erik,

      Nagy Jakub,

      Matoušek Adam,

      Müller Adam,

      Karafová Michelle.  

      Aj keď výsledky ešte nie sú zverejnené, ďakujeme im za ich snahu, odvahu a záujem o matematiku.

      Organizáciu školského kola Pytagoriády zabezpečila p. Lévaiová.

    • Daruj štedrú večeru
     • Daruj štedrú večeru

     • OZ Dobré srdce - Good heart organizuje od 1.12.2020 do 6.1.2021 vianočnú zbierku Daruj štedrú večeru. Cieľom je pripraviť pre rodiny v núdzi pokojnejšie a radostnejšie Vianoce. Pomôžte pomáhať tým najzraniteľnejším a darujte štedrú večeru osamelým mamičkám a ich deťom. Vaše 4 € nasýtia na Vianoce jedného člena rodiny. Prispieť môžete pohodlne na webovej stránke www.ozdobresrdce.sk kliknutím na tlačidlo Daruj štedrú večeru alebo na účet SK58 8330 0000 0020 0164 5168.

        Vaše dary pomôžu rodinám ako je Tomáškova. Je prváčik, o ktorého sa stará babička. Mamka mu zomrela minulý rok na onkologické ochorenie. Biologický otec sa k nemu nikdy nepriznal a vôbec sa oňho nezaujímal. Po smrti milovanej mamičky vychovával Tomáška jeho strýko, mamkin brat. Žiaľ, netrvalo to dlho, lebo vážne ochorel a zomrel pred niekoľkými dňami. Tomáškovi ostala len babka, ktorá má už takmer 70 rokov. Babička sa veľmi snaží, ale zo svojho dôchodku a sirotského príspevku len veľmi ťažko pokrýva náklady na výchovu. Najväčšiu radosť by mal Tomáško z počítača. Učí sa síce iba prvé písmenka, ale nemá žiadnu možnosť online pripojenia v čase pandemických opatrení.

      Pani Oľge pomáhame už niekoľko rokov. Jej životný príbeh nie je ľahký. Má 5 detí a manžela, ktorý je onkologický pacient v terminálnom štádiu ochorenia. Pracoval do posledných chvíľ, kým vládal. Je veľmi statočný snaží sa pred deťmi ukrývať svoje bolesti, aby netrpeli. Oľga pracuje v zariadení pre seniorov a zároveň brigáduje. Napriek veľkej snahe v dvoch zamestnaniach, príjmy rodiny sú veľmi nízke. 

      Podporte osamelé matky a ich rodiny ešte dnes a darujte im štedrú večeru! Za podanú ruku tým, ktorí nedokážu kráčať sami, zo srdca ďakujeme. 

    • iBobor
     • iBobor

     • V dňoch od 10. do 16. novembra 2020 sa žiaci našej školy z tercie, kvarty a kvinty, zúčastnili celoslovenskej informatickej súťaže iBobor. Celkovo súťažilo 6 žiakov, z ktorých  3 žiaci boli úspešnými riešiteľmi.

      Úspešní riešitelia:

      Kategória Kadet:

      1. Ľudmila Fleischerová 66,68 bodov, 94. percentil, IV.OA
      2. Matúš Poláček 50,69 bodov, 63. percentil, IV.OA
        

      Kategória Junior:

      1. Vanesa Bandurová – 54,69 bodov, 82. percentil, V.OA

      Ďalší riešitelia:
      Lucia Ongáľová – IV.OA
      Nela Čatlošová – III.OA
      Filip Balogh – V.OA

      VŠETKÝM  ÚSPEŠNÝM RIEŠITEĽOM  BLAHOŽELÁME!

      Mgr. Domonkošová

    • Olympiáda v anglickom jazyku
     • Olympiáda v anglickom jazyku

     • Dňa 26.11.2020 sa na Strednej športovej škole uskutočnilo školské kolo - Olympiády v anglickom
      jazyku online formou.
      V kategórii 1.B sa umiestnili

      na 1. mieste: Michaela Telehaničová VI.OA,

      2. mieste: Daniel Kimák II.AG,

      3.mieste Dominik Veselý I.BG a Ema Kolesárová I.AG


      V kategorii 2B sa umiestnili

      na 1. mieste: Réka Harajdová III.B

      2.mieste: Jakub Mihalič III.A

      3.mieste: Alžbeta Janíčková III.B a Natália Padová III.A


      Všetkým žiakom aj neumiestneným ďakujeme za účasť a víťazom gratulujeme. Prvé miesta v oboch
      kategóriách postupujú do obvodného kola, ktoré sa uskutoční v januári 2021 Držíme palce - učitelia
      anglického jazyka.


      Za PKCJ pripravili : uč. Burdzová, Huppertová

    • IT čajovňa
     • IT čajovňa

     • V rámci projektu IT Akadémia sa v mesiaci december uskutoční niekoľko IT Čajovní na zaujímavé a veľmi aktuálne témy:

      1. 03.12.2020 - 16:00 17:30 - lektor: Lenka Hlinková (Algoritmus) -  názov: Moja digitálna stopa -  pre žiakov 2.stupeň ZŠ a SŠ (ekvivalent OG)  - dozviete sa aký je rozdiel medzi digitálnou stopou a osobnou značkou? Ako reagovať na trollov, ako sa chrániť pred potenciálnym nebezpečenstvom na sociálnych sieťach? Dozviete sa, ako fungujú sponzorované príspevky, ako to, že vám vyskakujú reklamy akoby vás mobil či počítač odpočúval a aké sú novodobé pravidlá etiky na internete.
      2.  09.12020 14:00 -16:00 - lektori z GlobalLogic - Názov: Ak raz, potom navždy - pre žiakov stupeň ZŠ a SŠ (ekvivalent OG) - dozviete sa, že aj keď sú niektoré veci dostupné na internete alebo online úžasné stačí sa raz niekde objaviť a z internetu sa to už nikdy nestratí.
      3.  16.12.2020 16:00 - 17:30  lektor: Lenka Hlinková (Algoritmus) -  názov: "IamRemarkable" - len pre dievčatá 2.stupeň ZŠ a SŠ (ekvivalent OG)  - ide o interaktívny tréning pre dievčatá na zlepšenie sebaprezentácie a vnímania vlastnej hodnoty. Je to globálna aktivita pod záštitou firmy Google a obieha celý svet. Od minulého roka ňou prešlo vyše 140-tisíc ľudí a 90% z účastníkov potvrdilo zlepšenie schopnosti odprezentovať seba, prípadne svoje úspechy v nasledujúcich 3 mesiacoch.
      4. 21.12.2020 14:00 - 16:00 - lektor: Iveta Tonhauserová ( má na starosti softvérový vývoj v americkej spoločnosti GoHealth)-  názov: Chcem do IT, ako na to a bude ma to vôbec baviť? - pre žiakov 2.stupeň ZŠ a SŠ (ekvivalent OG) žiaci zistia aká je realita práce v IT? Aké sú jej výhody ale i tie menej zábavné stránky? Povieme si, čo potrebujete na to, aby sa vám v tejto oblasti darilo a zároveň vás to i čo najviac bavilo. Ako začať, ak zatiaľ ani netušíte, čo skratka IT znamená (nie, naozaj nie je neskoro) a ako sa pohnúť ďalej bez zbytočných chýb a straty času.

      V prípade záujmu sa musíte prihlásiť sami na https://dotazniky.itakademia.sk/  (alebo pomocou QR kódov). Prihlasovacie údaje budú zaslané len prihláseným žiakom deň pred aktivitou.

    • Košice sú TEQ!
     • Košice sú TEQ!

     • V poradí tretím športovým subjektom, ktorý sa zapojil do projektu rozvoja teqballu na Slovensku a zároveň bol podporený je

      Stredná športová škola Košice, Tr. SNP 104

      . Ďakujeme p. riaditeľke a p. zástupcovi a tešíme sa na spoluprácu. Košice, Prešov, Poprad a ich stredné športové školy sú miesta, kde sa bude rozvíjať teqball. Zároveň sa tešíme na budúcich hráčov a zaujímavé východniarske zápasy medzi školami v teqballe, ktoré chystáme.