• Vilam Holenda - WSPS World Cup Osijek 2023
     • Vilam Holenda - WSPS World Cup Osijek 2023

     • 1. deň

      A je to tu ! Moja prvá medzinárodná súťaž v streľbe so vzduchovej pušky, na ktorú som sa tak tešil a pripravoval. Včera sme pricestovali do Osijeku, cesta bola pohodová, úspešne som absolvoval aj kontrolu vybavenia a dnes som mal prvý tréning v stojačke, ktorý dopadol celkom úspešne aj napriek počiatočným problémom. Zajtra ma čaká kvalifikácia 60 rán v stojačke, myslite na mňa o 9:15 hod. Keďže ešte nemám zdravotnú klasifikáciu, nemôžem postúpiť do finále, ale ak nastrieľam limit, môžem sa zúčastniť Majstrovstiev Európy v Rotterdame, kde by som získal aj zdravotnú klasifikáciu a tak by som sa mohol prebojovať aj do finále ME.

      Vďaka úžasnej komunite nevidiacich strelcov, ktorí ma hneď prijali do partie, sa spolu s mojim asistentom - tatom cítime veľmi dobre a užívame si svetový pohár s úsmevom na tvári.

      2. deň

      WSPS World Cup Osijek 2023 -

      Dnes bol súťažný deň v stojačke, pre mňa veľmi dôležitý, pretože som potreboval nastrieľať limit, aby som mohol postúpiť na ME v Rotterdame, kde mi urobia zdravotnú klasifikáciu a potom sa budem môcť prestrieľať aj do finále.

      PODARILO sa mi to

      Aj napriek chvíľkovej kríze po 30 ranách, som nastrieľal 563,0 bodov a tak som bol po Ager Solabarrieta druhý v kvalifikácii, takže celkom pekné prekvapenie pre mojich súperov. Pre mňa to bolo tiež prekvapenie, som naozaj veľmi spokojný a teším sa na ďalšiu výzvu v ležačke, ktorá začne zajtra tréningom a v utorok vyvrcholí kvalifikáciou, kde potrebujem taktiež nastrieľať limit.

      Gratulujem

      Martin Adámek k 1.miestu a Ager Solabarrieta k 2. miestu vo finále, ktoré bolo naozaj veľmi napínavé.

      V neposlednom rade sa chcem poďakovať mojej trénerke Vierke Dancákovej Fodorovej za jej profesionalitu s ktorou pristupuje na tréningoch, odvahu trénovať nevidiaceho a podporu, vďaka ktorej by som tento výsledok nedosiahol

      Viliam Holenda

     • STRONGMAN 2023

     • Európsky pohár STRONGMAN 2023...17.6.2023 pred OC OPTIMA Košice- SŠŠ bola partnerom podujatia - organizátor sekcia Fitness.

      Jana Kordiaková

     • Svetový pohár hendikepovaných športovcov

     • V piatok odchádza náš nevidiaci športovec Viliam Holenda na “Svetový pohár hendikepovaných športovcov” v Osijeku. Pokúsi sa tu splniť kvalifikačný limit na ME nevidiacich v športovej streľbe. Držíme mu palce!

    • Lenka Jašeková majsterka Slovenska !
     • Lenka Jašeková majsterka Slovenska !

     • Cez vikend sa v Košiciach konali Majstrovstvá Slovenska v atletike v kategórii U23.Titul majsterky Slovenska si v kladive vyhádzala Lenka Jašeková, jej oddielova kolegyňa Zuzka Salociová obsadila v osobnom rekorde 4.miesto. Samuel Šima v hode 2kg diskom v osobnom rekorde obsadil 2.miesto.  Matej Bracho v skoku do výšky v nepriaznivom burkovom počasí vyskákal 4.miesto a v trojskoku bol piaty v osobnom rekorde. Diana Devaldová si s klubovými pretekárkami vybojovala 4.miesto v štafete 4x100m.Titul majsterky Slovenska v trojskoku si vybojovala už bývala žiačka školy Viktória Rusnáková, ktorá sa ešte pokúša o limit na MEJ .  Koncom júla v Banskej Bystrici  nás ešte čakajú M SR dospelých.a pár atletických mítingov.

      Gratulujeme všetkým pretekárom a držíme  palce v letnej seźone.

      Trénerka  Mgr.Henrieta Rusnáková

    • Kvalifikačná dobrodružná expedícia tímu DofE je za nami...
     • Kvalifikačná dobrodružná expedícia tímu DofE je za nami...

     • Dňa 27.6. 2023 náš tím DofE úspešne ukončil dvojdňovú kvalifikačnú dobrodružnú expedíciu v zložení: A. Kantoráková III.AG, Karina Matiová I.A, Mária Domiková II.AG  a Timea Spišáková II.A. Expedícia sa uskutočnila v prekrásnom prostredí Volovských vrchov. Cieľom expedičného tímu bolo dosiahnuť sedlo Jedľovec, kde družstvo prenocovalo a plnilo stanovené úlohy. Úspešným zvládnutím kvalifikačnej expedície sa družstvo výrazne priblížilo k splneniu a zisku bronzovej úrovne DofE.

      Za vydarenú expedíciu, ako aj za jej bezproblémový priebeh, patrí zaslúžené poďakovanie našim pedagógom: Mgr. Samuelovi Horváthovi, Mgr. Petrovi Popovičovi a  PhDr. Marcelovi Nemcovi.

    • Štátna vedecká knižnica
     • Štátna vedecká knižnica

     • Dňa 27.6.2023 sa žiaci Strednej športovej školy zúčastnili 3 vyučovacích hodín cudzích jazykov v Štátnej jazykovej škole, Užhorodská 8, Košice (španielčina, nemčina spojená so švédčinou a  angličtina), ktoré viedli atraktívne lektorky cudzích jazykov. Taktiež absolvovali prehliadku školy a oboznámili sa s jazykovými kurzami. Žiaci sa aktívne zapájali do konverzácií a naučili sa nové frázy. Zápis na jazykové kurzy prebieha v budove školy denne do 29.6.2023 od 10:00-18:00hod, pre študentov od 90 eur na rok raz týždenne dvojhodinovka. Online zápis je do 30.6.2023 na www.sjske.sk, prihlášky na: prihlasky@sjske.sk , každý žiak sa vie aj online otestovať do akej úrovne patrí- viď stránka školy. Jazyková škola ponúka aj konverzačné kurzy, prípravu na maturitnú skúšku a certifikáty rôznych úrovní.

      Za PKCJ pripravili: Ing. Ľ.Burdzová, PhD. a Mgr. J. Huppertová

    • Skúšky technickej vyspelosti - karate
     • Skúšky technickej vyspelosti - karate

     • V sobotu 24.6.2023 usporiadala Východoslovenská Únia karate skúšky technickej vyspelosti na ktorých sa zúčastnili aj naši študenti 

      Vanesa Bandurová

      Adela Kantoráková

      Matúš Fabián

      Adrián Korečko

      Vasil Pirčák

      Lubomír Radoš

      a skúšky zládli bez pripomienok skúšobnej komisie.

      Naši karatisti tak získali najvyšší žiacky technický stupeň 1.kyu

      Gratulujem tréner Kretovič

    • Medzištátne stretnutie juniorov a  junioriek
     • Medzištátne stretnutie juniorov a  junioriek

     • V sobotu 24.6.2023 sa v Banskej Bystrici konalo medzištátne stretnutie, medzi  atlétmi Maďarska, Poľska, Česká a Slovenska. Atlétii Slávie TU Košice mali zastúpenie v súťaži aj medzi juniorkami  ako aj medzi juniormi,súčasne žiaci našej školy.Najlepší  výsledok medzi juniorkami a juniormi  dosiahla maturantka Viktória Rusnáková , ktorá v absolútnom osobnom rekorde v trojskoku 12,34m si vybojovala 3.miesto. Bola finišmankou  štafety 4x100m .ktoré obsadilo 3.miesto.Ako najvšestranejšia atlétka zastúpila  reprezentačné kolegyne aj v behu na 100m ,obsadila 6.miesto,keď kvôli zdravotným problémom nemohli nastúpiť na preteky.Vo svojej  reprezentačnej premiére si Lenka Jašekova vyhádzala v hode kladivom 7. miesto.Za osobným maximom zaostala o 3 metre.  Samuel Šima zhodne aj disku aj vo vrhu guľou obsadil 6.miesto. Vo vrhu guľou atakoval osobný rekord , vrhol 15,07m.V hode diskom mu k osobnému rekordu chýbalo viac ako 3metre.Matej Bracho  v skoku do výšky obsadil 8.miesto ,keď sa nevedel trafiť do rozbehu a tým sa nevedel prehupnúť vyššie ako 175cm ponad latku ,za osobným rekordom zaostal o 15cm.Šimon Jackanič v osobnom rekorde v behu na 1500m obsadil 8.miesto,zlepšil  sa o 2 sekundy.Pretekárom blahoželáme.V sobotu a v nedeľu 1.-2.7.ich čakajú majstrovstvá  Slovenska U 23. v Košiciach.

      Henrieta RusnákováTrénerka

    • Študijno - poznávací zájazd v Oxforde
     • Študijno - poznávací zájazd v Oxforde

     • V dňoch 17.6. – 24.6. 2023 sa 21 žiakov SŠŠ spolu s učiteľkami anglického jazyka zúčastnili študijno-poznávacieho pobytu v Oxforde, Anglicku. Počas týchto dní žiaci navštevovali jazykovú školu v Oxforde a zároveň navštívili množstvo miest.

      Prvým z nich bol Londýn, v ktorom sa žiaci presúvali metrom a navštívili London Eye, Houses of Parliament, Big Ben, Westminster Abbey, St. Jame´s Park, Buckhingham Palace, Piccadilly Circus, Soho – China Town, Leicester Square, Trafalgar Square. Všetci žiaci absolvovali jazdu na London Eye.

                  Druhým významným miestom návštevy bolo  sídlo Blenheim  Palace (UNESCO) – rodisko Churchilla,  spojené s výletom do Cotswolds - vidiecka krajina s tradičnými domčekmi postavenými z miestneho vápenca – Burford.

      Ďalší deň žiaci zažili atmosféru Warwick Castle–hrad s atmosférou stredovekého Anglicka, väzenie, s množstvom dobových atrakcií v rozsiahlych záhradách. Návštevou   Avebury –megalitického monumentu sme zažili prehistorické obdobie. 

      Neodmysliteľnou súčasťou celodenného výletu bola návšteva kúpeľného mesta Bath – prechádzka historickým centrom (UNESCO), návšteva rímskych kúpeľov s minerálnou vodou, prehliadka opátstva a unikátnej budovy Royal Crescent.

      Predposledný deň bol venovaný mestu Windsor s návštevou Windsor Castle. Hrad bol prekrásny a zároveň  tak veľký, že sme prekročili hranicu 10 000 krokov iba v priestoroch hradu.

      V posledný deň si po vyučovaní žiaci prevzali certifikáty a presunuli sme sa do historického centra Oxfordu s prehliadkou  - Merton College, Magdalen College, High Street, Radcliffe Camera, Clarendon Bulidling, St. Aldate´s Street, Carfax Tower, Town Hall, a návštevou univerzitného areálu Christ Church College  s nádvorím i kaplnkou a s Christ Church Cathedral sa pobyt v Anglicku skončil.

      Žiaci sa zdokonalili v anglickom jazyku, zažili spôsob bývania v anglických rodinách, denne sa stravovali anglickým štýlom, získali množstvo skúseností, spoznali kultúrne pamiatky a prinášajú si množstvo nezabudnuteľných zážitkov i nové priateľstvá s lektormi. Získaný certifikát o absolvovaní kurzu je možné uplatniť v budúcom zamestnaní, alebo pridať k prihláške na vysokú školu.

      Veľká pochvala patrí žiakom SŠŠ za vzorné vystupovanie, správanie, dochvíľnosť a ochotu pomôcť tým, ktorí to potrebovali.

      Pripravili učiteľky anglického jazyka: Ing. Eva Kubinová - organizátor pobytu a Ing. Ľudmila Burdzová, PhD.- dozor        

    • Svetové hry - Špeciálne olympiády
     • Svetové hry - Špeciálne olympiády

     • V dňoch 16.7.- 23.7.2023 sa v Berlíne / Nemecko/, konali Svetové hry - Špeciálnych olympiád, kde nás úspešne reprezentoval plavec II.DS triedy  Michal Hajdúcsek. Darilo sa mu veľmi dobre a v dvoch disciplínach 400m voľným spôsobom a  a 100 m motýlik  získal strieborné medaile a vytvoril si tohtoročné osobné maxima.

      Srdečné gratulujeme.

      Mgr. Urbanský Ján

     • Sofia Molitorisová - majsterka sveta vo fitness

     • Naša žiačka Sofia Molitorisová sa zúčastnila  súťaže ktorá sa konala 18.6.2023 vo Zvolene. Vo federácii Wabba Internacional  súťažila ako jediná Slovenska juniorka. 

      Stala sa majsterkou sveta v fitness model do 21 rokov a vicemajsterkou sveta v fitness model do 24 rokov. 

      Taktiež musíme podotknúť, že konkurencia bola veľká spomedzi Ukrajiniek, Talianiek, Češky, Grecke dievčatá, Nemecké dievcata a pod. 

    • Zlatý odznak
     • Zlatý odznak

     • Na 64. valnom  zhromaždení Slovenského olympijského a športového výboru, ktoré sa konalo v Bratislave bol ocenený za rok 2022  

      Zlatým odznakom SOŠV

      za výnimočný prínos pre olympijské hnutie a šport

      M a r i á n   K a f k a,

      gestor Siene olympizmu Strednej športovej školy Košice, Trieda SNP 104

       

      V mene pani riaditeľky za všetkých spolupracovníkov k oceneniu

      G R A T U L U J E M E !!!

    • Hungarian Kickboxing World Cup
     • Hungarian Kickboxing World Cup

     • Náš žiak Christián Tamáš I.AG sa v dňoch 15.6.-18.6 zúčastnil svetového pohára s názvom Hungarian Kickboxing World Cup. Christián súťažil v kategórii Low Kick mladších juniorov do 45 kg a získal 2. miesto.

      Blahoželáme a oddýchni si po náročnom zápase 

      Trénerka Velďáková

    • KFL - Krajská študenská futbalová liga 2023
     • KFL - Krajská študenská futbalová liga 2023

     • Zo 48 mužstiev z celého východného Slovenska sme dokázali turnaj vyhrať. Prakticky aj okresné aj krajské kolá sme ovládli bez prehry. Vo finálovom kole sme ukázali, že máme silu mužstva a chlapci odmakali všetky zápasy a zaslúžene vyhrali. Samotné finále bolo napínavé a rozhodovali maličkosti. Vedeli sme, že nás nečaká nič ľahké hoci sme s Michalovcami hrali už v základnej skupine a vyhrali presvedčivo 4:1, no finálový zápas je vždy špecifický a to sa aj potvrdilo. Vo finále sme podali výborný výkon a vystupňovali formu, ktorá sa podpísala víťazstvom 5:3.

       

      Výsledky finálového turnaja: 

       

      Stredná športová škola Košice - Gymnázium Poštová Košice 7:0
      Góly: Sejka 4, Biľ, Cúr, Veselý S.

       

      Stredná športová škola Košice - SOŠ Technická Rožňava 8:1
      Góly: Veselý S. 3, Koroľ 2, Rebej, Čorňák, Biľ

       

      Stredná športová škola Košice - Gymnázium Pavla Horova Michalovce 4:1
      Góly: Čorňák 2, Biľ, Rebej

       

      Stredná športová škola Košice - SPŠ Technická Spišská n/Ves 0:0 (2:0pp)
      Góly: Čorňak, Biľ

       

      Stredná športová škola Košice - Gymnázium Pavla Horova Michalovce 5:3
      Góly: Čorňák 4, Pastor

       

      Tréner - Mgr. Dominik Ivanko

      S pozdravom

       

      Mgr. Dominik Ivanko 
      Tréner FC Košice U17

    • Majstrovstvá Slovenska juniorov a junioriek - atletika
     • Majstrovstvá Slovenska juniorov a junioriek - atletika

     • Cez víkend sa v Trnave konali Majstrovstvá Slovenska juniorov a junioriek . Atléti Slávie Tu Košice  si vezú domov    3 zlaté 3 strieborné a 4  bronzové medaile, čím sa stali 4 najlepší klub  na Slovensku.

      O krásne úspechy sa pričinili aj žiaci  našej  školy.

      Samuel Šima vyhral hod diskom  a druhý bol vo vrh guľou kde si urobil osobný rekord výkonom 15,07 m

       Lenka  Jašeková   prvý krát v kariére  vyhral v hode kladivom výkonom 44,18 a viac ako  4 metre deklasovala svoje súperky .Týmto výkonom sa zaradila na 4 miesto v ženských tabuľkách len o 1 cm za treťou  priečkou.

      Jej tréningová  partnerka Zuzana Salóciová sa v hode kladivom umiestnila na 5. mieste.

      Viktória Rusnáková   po náročných mesiacoch maturít a prijímacích pohovoroch   si vybojovala  1. miesto v  trojskoku a 3. miesto v štafete  4x100 m. V najkvalitnejšej súťaži diaľkarok  si vyskákala výkonom 593 cm 4. miesto.  a4.miesto v štafete 4x400m. Tento týždeň zvládla výborne,  lebo dostala rozhodnutie o prijatí na Univerzitu  v USA  v štáte Tennessis, kde od augusta bude nielen študovať ale aj trénovať a pretekať za Middle  Tennessee State University.

       Matej Bracho  si v skoku do výšky vybojoval 2. miesto a v štafete 4x400 m 3. miesto.

      Šimon Jackanič  v behu na 1500 m   získal  3. miesto.

      Diana Devaldová si nesie domov  3.miesto v behu na 4x100 m a 4. miesto v štafete 4x400 m  , kde prišli o bronz na cieľovej páske , kde rozdiel bol len 5 stotín. 

       

      Preteky boli zároveň aj nominačné na medzištátne stretnutie juniorov, ktoré sa bude konať v  23.ž.-24,6, 2023 v Banskej Bystrici.  Miestenku si vybojovali    Samuel Šima  disk, guľa, Lenka Jašeková

       kladivo, Matej Bracho  skok do výšky, Šimon Jackanič  1500 m  a  Viktória Rusnáková trojskok  a 4x100 m.

      Z klubu Slávie Tu Košice sa ešte nominovali 4 pretekári , ktorí trénujú s našimi žiakmi na  klubovej úrovni v poobedňajších hodinách.

       

      Pretekárom gratulujeme držíme palce  v sobotu na pretekoch , kde budú reprezentovať našu školu , klub ako aj Slovensko.

      Mgr. Henrieta Rusnáková

      trénerka

       

    • Na Majstrovstvách Slovenska juniorov v Trnave úspešne reprezentovali školu naši atléti
     • Na Majstrovstvách Slovenska juniorov v Trnave úspešne reprezentovali školu naši atléti

     •  

      Zlatú medailu si v hode diskom vybojoval Samuel Šima (III.AS) . K tomu pridal aj striebro v disciplíne vrh guľou v novom osobnom rekorde.

      Medailovú bilanciu vylepšila Ľuboslava Olejníková (III.BG) vo vrhu guľou keď si po dramatickom priebehu vybojovala bronzovú medailu . Solídne výkony podali aj dorastenka Alica Dzugasová (I.BG) taktiež vo vrhu guľou a Martin Danko (II.AM) v behu na 100 m.

      Všetkým gratulujeme.

      Tréner Pavel Pankuch