• SŠŠ v projekte ERASMUS+: "Kids' Universal Exhibition 2022 / Detská svetová výstava 2022"
     • SŠŠ v projekte ERASMUS+: "Kids' Universal Exhibition 2022 / Detská svetová výstava 2022"

     • Projekt sa sústreďuje na ochranu životného prostredia, znižovanie uhlíkovej stopy a hľadanie pozitívnej vízie našej a budúcej existencie.

      V dňoch 8. - 12.11.2021 sa naša škola zúčastnila vyučovacích, vzdelávacích a školiacich aktivít v Budapešti v Maďarsku spolu so školami z Francúzska, Španielska a Švédska. Taliansko má sprísnené opatrenia, tak nemohli vycestovať. Našu školu reprezentovali žiačky Sarah Hevessyová (I. AG), Anna Nathalia Jacková (IV. A), Lenka Kočová (IV. A), Alexandra Krafčíková (III. AM), Vanesa Lukáčová (I. AG) a Natália Padová (IV. A) pod vedením učiteľky Ing. Ľudmily Burdzovej, PhD. a koordinátorky projektu Ing. Drahomíry Vaškovskej, MBA. Všetky dievčatá sa aktívne zapájali do aktivít, pripravených v rámci programu. Presun na rôzne destinácie bol zabezpečený autobusom, metrom a električkami.

      1. deň - Obhliadka partnerskej školy Csik Ferenc Általános Iskola és Gimnázium a hry na Budapeštianskom hrade.

      2. deň - Prijatie u starostu 2. mestskej časti, prezentácia "Buď ako Jane Goodallová", výlet detským vláčikom na Buda kopce, výhľad z Alžbetinej vyhliadkovej veže a lanovkou späť do Budapešti.

      3. deň - Prehliadka historickej časti mesta, návšteva maďarského Parlamentu a príprava prezentácií.

      4. deň - Hry v Mestskom parku a sadenie stromčekov jednotlivých krajín s kompostom z Francúzska.

      5. deň - Návšteva Čističky odpadových vôd, športové súťaže, vedomostná súťaž Kahoot! a vyhodnotenie celého týždňa.

      Naše dievčatá získali v športových súťažiach jednu zlatú a dve strieborné medaily, v celkovom hodnotení všetkých krajín sme získali skvelé druhé miesto.

      Naše žiačky si odniesli veľa skúseností a zážitkov, získali nových priateľov a zdokonalili sa v anglickom jazyku. Ďakujeme vedeniu školy za možnosť prezenčného zúčastnenia sa projektových aktivít.

      Ing. Ľudmila Burdzová, PhD.

    • Virtuálny Deň otvorených dverí
     • Virtuálny Deň otvorených dverí

     • Virtuálny Deň otvorených dverí na Univerzite Pavla Jozefa Safarka v Kosiciach sa uskutocni online na Facebooku 5. novembra 2021 od 10.00 hod.

      Zucastnit sa ho tak budu moct Vasi studenti – staci, ak sa prihlasia v podujati na Facebooku: https://www.facebook.com/events/273283924692685.

      Program online DOD bude trvat priblizne 1 hodinu.

      Pocas neho studentov caka predstavenie univerzity a jej piatich fakult (lekarskej, prirodovedeckej, pravnickej, filozofickej a fakulty verejnej spravy), diskusia so sucasnymi studentmi UPJS, online vstup zastupcu Univerzitneho poradenskeho centra, sutaz o hodnotnu cenu.

       

      SLEDUJTE:   UniverzitaPavlaJozefaSafarikaVkosiciach

    • Študentská  kvapka  krvi 2021
     • Študentská  kvapka  krvi 2021

     • Podaj mi ruku, chcem mať kontakt so životom. Tento rok sa Slovenský Červený kríž inšpiroval slovami piesne od Zuzany Smatanovej a vyzýva k darovaniu krvi. Študentská kvapka krvi tento rok začína 18. októbra a končí 19. novembra.

      Kampaň Slovenského Červeného kríža Študentská kvapka krvi sa túto jeseň opäť prihovára verejnosti a pripomína neustálu potrebu dostatočných zásob krvi v našom zdravotníctve. Ľudia, ktorí darovanú krv potrebujú, sú naďalej odkázaní na dobrú vôľu pravidelných darcov krvi.

      Vzhľadom na epidemickú situáciu v súvislosti so šírením koronavírusu treba aj pri darovaní krvi dodržiavať prísnejšie opatrenia. Prečítajte si tiež aktuálne usmernenia k darovaniu krvi na webovej stránke Slovenského Červeného kríža.

      Naša škola sa prihlásila darovať krv 19.11.2021. Kto ma záujem o darcovstvo prosím kontaktujte Mgr. Eriku Žillovú, vychovávateľku SŠŠ.

    • Olympiáda v anglickom jazyku
     • Olympiáda v anglickom jazyku

     • Dňa 21.10.2021 sa na Strednej športovej škole uskutočnilo školské kolo  Olympiády v anglickom jazyku.

      V kategórii 1B sa umiestnili na 1. mieste: Simona E. Pernischová IV.OA , 2. mieste: Erik Hajdu IV.OA, 3.mieste: Damien Frgolec a Jakub Nagy IV.OA

      V kategórii 2A sa umiestnili na 1. mieste: Denys Leshchenko I.AG , 2. mieste: Matej Bracho I.DS, 3. mieste: Vanesa Lukačová I.AG Mária Domiková I.AG a Alex Sima I.BG

      V kategorii 2B sa umiestnili na 1. mieste: Ondrej Beregszászy IV.B:  2.mieste: Jakub Hudák IV.B 3.mieste: Lenka Kočová IV.A a Natália Padová IV.A

       

      Všetkým žiakom aj neumiestneným ďakujeme za účasť a víťazom gratulujeme. Prvé miesta v jednotlivých kategóriách  postupujú do obvodného kola OAJ, ktoré sa uskutoční v januári 2022

      Ešte raz gratulujeme!

      Učitelia anglického jazyka.

      Za PKCJ pripravili: Mgr. Huppertová a Ing. Burdzová, PhD.

    • Atlétky Karin Devaldová a  Stanka Hakulinová na reprezentačnom sústredení
     • Atlétky Karin Devaldová a  Stanka Hakulinová na reprezentačnom sústredení

     • V dňoch 17.10.-23.10.2021 Karin ,Stanka a trénerka Henrieta Rusnáková  sa zúčastnili sústredenia v hoteli FIS na Štrbskom plese. Spolu aj  ostatnými reprezentantmi absolvovali začiatok prípravy, tréningami pre toto obdobie potrebné -  posilňovanie v posilňovni, výbehmi do schodov na mostíky, behy v teréne horách či okolo plesa. Začiatok prípravy sme absolvovali za pekného  jesenného počasia. Od 31.10 .do 14.11. absolvujú dievčatá už 2 týždňové  sústredenie, ktoré bude  zamerané na objemovú  prípravu veľmi náročnú na čas a počet odtrénovanych kilometrov.

      Mgr.Henrieta Rusnáková

    • Vodné pólo - Olympia
     • Vodné pólo - Olympia

     • Vstup do nového ročníka Slovenského pohára vo vodnom póle žien vyšiel našim obhajkyniam výborne, v prvom zápase dvojdňového turnaja porazili zverenky trénera Szabolcsa Eschwiga - Hajtsa Pirana SC Topoľčany hladko 21:6. ( 3:1, 6:1, 5:2, 7:2 )

      Góly: Babak, Dubná po 2.

      A zlaté medaily sú doma! V Slovenskom pohári naše dievčatá porazili Sláviu UK Bratislava 21:12 a po štvrtý raz v histórii sa stali víťazkami tejto súťaže.

      Slávia UK Bratislava vs ŠK Olympia Košice 12:21 ( 1:4, 2:2, 3:7, 6:8 )

      Góly: Dubná a Tóthová po 2.

    • Kondičné sústredenie - Štrbské pleso
     • Kondičné sústredenie - Štrbské pleso

     • Naši atléti sa pripravujú na kondičnom sústredení, ktoré začalo 18. októbra na Štrbskom plese. V príprave budú pokračovať do konca októbra. 

      Pankuch, Velďáková J. a D.

    • "Súťaž v prvej pomoci"
     • "Súťaž v prvej pomoci"

     • Dňa 22.10.2021 sa žiaci Marián Štec, Jakub Jadrný, Erik Miško z III.AG triedy a Marek Pázsiczký z III.BG zúčastnili "Súťaže v prvej pomoci". Pre opatrenia COVID - 19 súťaž prebiehala online formou. Študenti vypracovali test s 20 otázkami, s možnosťou výberu odpovede. Následne riešili tri modelové situácie pomocou ukážok videí. Na všetko mali časový limit. Aj keď im ušlo umiestnenie v prvej trojke, patrí im poďakovanie za vzornú reprezentáciu našej školy. Ďalej za preukázanie bohatých vedomostí v oblasti poskytovania prvej pomoci.

      Koordinátor, PaedDr. Edita Valentová

    • Európsky mesiac kybernetickej bezpečnosti 2021 – „Uvažuj skôr, než klikneš“
     • Európsky mesiac kybernetickej bezpečnosti 2021 – „Uvažuj skôr, než klikneš“

     • Európsky mesiac kybernetickej bezpečnosti je každoročnou kampaňou Agentúry Európskej únie pre kybernetickú bezpečnosť (ENISA), ktorá zvyšuje povedomie o význame kybernetickej bezpečnosti. 

      Ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR bude postupne počas celého mesiaca október v spolupráci s  Kompetenčným a certifikačným centrom kybernetickej bezpečnosti prinášať materiály a informácie k tohtoročnému mesiacu kybernetickej bezpečnosti. Nájdete ich na stránke www.mirri.gov.skwww.cybercompetence.sk a na sociálnych sieťach.

      Nájdite si pár minút na phishingový test

      Otestujte sa, či by ste rozpoznali útok, ktorý sa tvári ako správa z banky alebo inej dôležitej inštitúcie – phishingový test.

      Pozi tiež:

      01.pdf

      02.pdf

      03.pdf​​​​​​​

    • Grand Prix U 17 Púchov- Matúš Poláček vo finále dvojhry a semifinále štvorhry
     • Grand Prix U 17 Púchov- Matúš Poláček vo finále dvojhry a semifinále štvorhry

     • Cez víkend sa v Púchove odohral celoslovenský turnaj v bedmintone v katagórii do 17 rokov. Na turnaj sa kvalifikovalo najlepších 24 hráčov z celoslovenského rebríčka. Medzi hráčmi bol aj náš žiak Matúš Poláček z V.OA. Matúš sa 32 - kovým pavúkom prebojoval až do finále, kde podľahol  reprezentačnému spoluhráčovi 2:0 na sety. Matúš si k druhému miestu z dvojhry pripísal aj tretie miesto zo štvorhry.

      Gratulujem

      trénerka Poláčková

     • Jesenné účelové cvičenie

     • Dňa 13.10.2021 si žiaci II.AG spestrili jesenné účelové cvičenie prehliadkou Jazdeckého areálu UVLF na Popradskej ulici. Prezreli si stajne, výbehy a miesta určené na tréning a preteky koní. Napriek studenému počasiu sme strávili príjemný deň v spoločnosti krásnych zvierat.

      RNDr. Ivica Ficeriová  triedna učiteľka

    • Dni nezábudiek 2021
     • Dni nezábudiek 2021

     • Pri príležitosti Svetového dňa duševného zdravia organizovala Liga za duševné zdravie SR verejnú zbierku Dni nezábudiek, do ktorej sa pod gesciou Psychosociálneho centra Košice zapojili aj žiaci našej Strednej športovej školy. Za dobrovoľný príspevok do pokladničiek rozdávali malý modrý kvietok nezábudky.

      Tohtoročným ústredným heslom zbierky bol slogan „Vypusťme paru“ . Vnímame, že naša spoločnosť je pretlakovaná, a preto by sme mali rozprávať o tom, ako nanovo vybudovať znesiteľné spoločenské vzťahy. Lebo duševné zdravie jednotlivca závisí aj od stavu celej spoločnosti.

      www.dninezabudiek.sk

      Ing. Elena Belicová - vychovávateľka ŠI

    • Pozvánka do 17. ročníka celoslovenského projektu najzaujímavejšie podujatie školskej knižnice
     • Pozvánka do 17. ročníka celoslovenského projektu najzaujímavejšie podujatie školskej knižnice

     • Slovenská pedagogická knižnica

      vyhlasuje 17. ročník celoslovenského projektu 

      „Najzaujímavejšie podujatie školskej knižnice“

      k Medzinárodnému dňu školských knižníc

      25. októbra 2021 

      Celoslovenský projekt sa uskutočňuje pod záštitou

      Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky 

      Tohoročnou témou Medzinárodného dňa školských knižníc je „Radostná podpora zážitkového učenia školskou knižnicou“.

      Cieľ celoslovenského projektu :

      Zábavnými formami práce s knihou podporiť u žiakov dobrý a trvalý vzťah ku knihe, školskej knižnici a k čítaniu, poznávaniu nového.

      Pozývame Vás na akciu v školskom internáte :

      MAĽBA PODĽA ČÍSEL PRI čítaní a počúvaní Dobšinského rozprávok. Dievčatá zo Súkromného konzervatória si pre Vás pripravili program , audio nahrávky rozprávok, pesničky z rozprávok a čítanie rozprávok. Priďte  príjemne zrelaxovať po tréningu na 3.poschodie do študovne. Vymaľujete si svoje políčko, alebo kamienok a započúvate sa do relaxačnej hudby, či rozprávok. A zistíte, že rozprávky nie sú len pre deti.

      Kedy : 25.10.2021 o 20,00 hod.

      Pripájam otvárací a výpožičný čas školskej knižnice, ktorá sa nachádza na 1.poschodí v internátnej časti.

      Pondelok – 15,00-17,00 / Mgr. Ľubica Sotáková /

      Utorok – 9,00-10,00 / Mgr. Ľubica Sotáková /

      Streda – 16,30-18,30 / Mgr. Erika Žillová /

      Štvrtok – 9,00-10,00 / Mgr. Ľubica Sotáková /

      Akciu školskej knižnice koordinuje : Mgr. Erika Žillová

    • 10. ročník celoslovenského projektu pre stredné školy Záložka do knihy spája slovenské školy
     • 10. ročník celoslovenského projektu pre stredné školy Záložka do knihy spája slovenské školy

     • Slovenská pedagogická knižnica v Bratislave vyhlasuje k Medzinárodnému mesiacu školských knižníc 2021  10. ročník celoslovenského projektu pre stredné školy 

      Záložka do knihy spája slovenské školy:

      Významné osobnosti slovenskej literatúry – Pavol Országh Hviezdoslav

      (100. výročie úmrtia) a Božena Slančíková-Timrava (70. výročie úmrtia)

      V tomto školskom roku sme kreslili záložky v spolupráci s p. učiteľkou PaedDr. Miriamou Senkovou na hodinách slovenského jazyka a v rámci voľného času v školskom internáte. Bola nám pridelená kontaktná škola, kde sme aj záložky odoslali.

      Adresa kontaktnej školy pre tento školský rok :

      SPOJENÁ ŠKOLA INTERNÁTNA

      Palárikova 1602/1

      06901 SNINA

      Táto škola vzdeláva mládež so zdravotným postihnutím na výkon robotníckeho povolania. Má učebné odbory zamerané na gastronómiu, odevnú konfekciu, výrobu remenárskeho tovaru a stavebné práce.

      Projekt koordinuje : Mgr. Erika Žillová – vychovávateľa ŠI SŠŠ.