• Banskobystrický  medzinárodný chodecký míting
     • Banskobystrický  medzinárodný chodecký míting

     • V sobotu 27.6.2020  sa v Banskej Bystrici  konal medzinárodný chodecký míting za účasti chodcov a chodkýň  z  Maďarska,, Litvi, Rakúska, Nemecka, Česka a Slovenska.

      Všetci boli nesmierne šťastní, že môžu opäť pretekať  a zistiť akú majú formu a porovnať sa so súpermi.

      Karin Devaldová  po minulotýždňovom 2.mieste na 5km v Miloviciach, opäť vybojovala 2. miesto,  keď ju porazila len Maďarka Spilerová.

      Do posledného kilometra bojovali bok po boku, čo jej prinieslo senzačný osobný rekord 24:53, čím  splnila  tvrdé kritéria SAZ  pre vstup do   zväzovej príprave mládeže A pre budúci rok. Samozrejme, že to bol potvrdený aj limit na MEU18 o viac ako 1 minútu  (Pre Covid sa presunuli MEU 18 na budúci rok).

      Stanka Hakulinová  po minulotýždňovom 4.mieste v Miloviciach  obsadila 3. miesto  a zároveň si utvorila nový osobný rekord  26:12,0.

      Dievčatá sa počas covidu 19 snažili na sebe tvrdo pracovať, nezaháľať  a výsledky  sa dostavili.

      Verím, že  budú  ďalej napredovať a do konca tejto sezóny ešte posunú  svoje osobné maximá.  Čakajú nás v lete  súťaže v okolitých štátoch, atletická liga, v septembri a októbri M SR .

      Dievčatám gratulujeme.

      trénerka  Mgr. Henrieta Rusnáková

     • Karate - poďakovanie

     • Na tréningu karate odovzdali zástupcovia Rotary klubu nášmu žiakovi Vasilovi Pirčákovi sponzorský príspevok na jeho pretekársku činnosť.

      Ďakujeme.

      František Kretovič

    • Súťaž o najkrajšiu fotografiu
     • Súťaž o najkrajšiu fotografiu

     • Súťaž o najkrajšiu fotografiu vyhlasuje Slovenská agentúra životného prostredia v rámci 4. kola národnej fotografickej súťaže pre deti a mládež Envirospektrum.

      Hlavná téma súťaže je

       VODA NAD ZLATO

      Máte aj Vy v mobile alebo fotoaparáte peknú, zaujímavú alebo výnimočnú fotku, ktorá súvisí s vodou? Neváhajte a ukážte ju svetu 

      Uzávierka súťaže: 31. júla 2020
      Vyhlásenie výhercov súťaže: do 20.augusta 2020

      Hráte o hodnotné ceny: Zrkadlovku či tablet a iné darčekové predmety

      Chcete sa o súťaži dozvedieť viac?

      Kliknite na https://www.ewobox.sk/sazp/envirospektrum/propozicie

      V prípade otázok, záujmu, zapojenia kontaktujte koordinátorku ENV p. Lévaiovú cez Edupage.

    • Milovice chodecký  míting
     • Milovice chodecký  míting

     • Dňa  20.6.2020 sa chodecká skupinka trénerky Mgr. Henriety  Rusnákovej zúčastnila na chodeckých pretekoch v českom mestečku Milovice. Za upršaného , ale pre vytrvalcov  veľmi priaznivého počasia dievčatá  Karin a Stanka  absolvovali 5km.

      Karin Devaldová  obsadila medzi ženami  2. miesto výkonom 25:12 ,( čím by splnila limit na ME  do 17 rokov , ktoré sú pre pandémiu COVID 19 zrušené) a Stanka Hakulinová  obsadila 4.miesto výkonom 26:19.

      Dievčatá podali výborné výkony, osobné rekordy. Bolo vidieť , že počas obmedzení si našli spôsob pokračovať v tréningoch  a trpezlivo na sebe pracovať. Cez nasledujúci víkend  nás čakajú medzinárodné chodecké preteky v Banskej Bystrici.

      Pretekárkam gratulujeme  a držíme palce na pretekoch v Banskej Bystrici

      Mgr. Henrieta Rusnáková

      trénerka

    • Atletické súťaže po corona vírusu  začali pre atlétov úspešne
     • Atletické súťaže po corona vírusu  začali pre atlétov úspešne

     • Dňa 13.6. 2020 sa v Košiciach  začala letná atletická sezóna  1.kolom MVSAZ družstiev dorastu a mladšieho žiactva.

      Po dlhej nútenej pauze  sa začala atletická letná sezóna pre našich atlétov úspešne. 

      Muži

      Rasťo Jelínek  2.miesto skok do diaľky, 100m

      Dorastenci 

      Matej Bracho  1.miesto v hode oštepom  700g osobný rekord o 10m

      Juraj Haják  3.miesto v trojskoku

      Dorastenky  

      Karin  Devaldová   1.miesto 3000m chôdza

      Stanka  Hakulinová 2.miesto 3000m chôdza

      Viktória Rusnáková   1.miesto 100m  a 2.miesto 200m  osobné rekordy v šprintoch, 2.miesto vrh guľou

      Dňa 20.6. 2020 sa v Košiciach  začala letná atletická sezóna  1.kolom MVSAZ družstiev staršieho žiactva

      Matej  Bracho 1.miesto  600g  osobný rekord 

      Zuzana Salóciová  1.miesto kladivo, 2.miesto  disk, 3.miesto vrh guľou

      Viktória Rusnáková   1.miesto 60m

    • KOŽaZ - úspešní tretiaci!
     • KOŽaZ - úspešní tretiaci!

     • Počas troch dní (15. - 17.06.2020) študenti III.A, III.B, VII.OA absolvovali "Kurz ochrany života a zdravia", jeho teoretickú časť. Prvé dva dni mali prednášky po štyri hodiny, na základe ktorých vždy po ich ukončení odovzdali písomné odpovede na otázky k jednotlivým oblastiam tém, ako sú: Zdravotná výchova, Civilná ochrana, Topografia, Drogová prevencia, Environmentálna výchova, Ochrana proti ZHN... Tretí deň plnili úlohy z troch prednášok a na záver KOŽaZ-u pracovali hodinu so štyrmi testami zameranými na Environmentalistiku. Úlohou študentov bolo v určenom časovom limite testy vypracovať a poslať na vyhodnotenie.

      Aj keď sa pracovalo v období mimoriadnej situácie, všetci študenti KOŽaZ úspešne absolvovali. 

      Im aj ich triednym učiteľkám ďakuje za spoluprácu vedúca kurzu PaedDr. Edita Valentová

       

    • Odhalenie pamätných tabúľ
     • Odhalenie pamätných tabúľ

     • Za prítomnosti strieborného medailistu ing. Vincenta Lukáča, predsedu Miroslava Luberdu, podpredsedov Jozefa Kačicu a Tatiany Švecovej Olympijského klub Košice boli dnes odhalené pamätné tabuľe týchto medailistov:

      Zlatá Alexander Prokopp, športová streľba, rodák z Košíc, strieborná Ľudovít Kmeťko, gymnastika, rodák z Košíc, Ladislav Troják, ľadový hokej, rodák z Košíc, Ing. Vincent Lukáč, ľadový hokej, rodák z Košíc, bronzová Mikuláš Athanasov zápasenie, rodák z Košíc.

      Slávnostne odhalenie bolo plánované na začiatok marca, ale pre Korona vírus a následnú karanténu bolo zrušené

    • Kurz ochrany života a zdravia
     • Kurz ochrany života a zdravia

     • Študenti 3 ročníka tried III.A, III.B, VII.OA budú v priebehu troch dní a to od 15.06.2020 do 17.06.2020 absolvovať povinný "Kurz ochrany života a zdravia". Forma teoretická - prednášky. KOŽaZ  na záver bude končiť testami ako doklad o jeho absolvovaní. 

      Spolu to zvládneme, uč. Valentová

    • ISIC -  predĺženie na šk. rok 2020/2021
     • ISIC - predĺženie na šk. rok 2020/2021

     • Milí žiaci,

      zasielame vám informácie o predĺžení platnosti zľavy na dopravu na Preukaze študenta ISIC/EURO<26 pre školský rok 2020/21. Preukaz funguje aj ako čipová karta na dopravu, pričom študent predlžuje platnosť zľavy na dopravu formou zaslania SMS.


      Predĺž si platnosť zľavy na dopravu na Preukaze študenta na rok 2020/2021. Ak pokračuješ v štúdiu a chceš naďalej využívať svoj preukaz ako dopravnú kartu, zľavu využívanú v doprave prostredníctvom čipu si predĺžiš zaslaním SMS podľa nasledujúcich krokov:

      1. Na číslo 8844 pošli SMS v tvare: TC medzera priezvisko medzera číslo čipu  (meno uvádzaj ako na preukaze a bez diakritiky, príklad SMS: TC Mrkvicka 1042019005).
      1. Príde ti potvrdzujúca SMS, ktorá je spoplatnená sumou 3 €. Ostatné SMS sú bezplatné.
      2. Po prijatí potvrdzujúcej SMS  prilož kartu k terminálu na svojej škole alebo k verejnému terminálu (mapa je na www.preukazstudenta.sk). Terminál ti predĺži platnosť zľavy na  dopravu na čipe preukazu.Terminál v škole bude dostupný žiakom od 25.6. do 30.6. 2020 vždy v čase od 9.00 do 12.00 prostredníctvom triednych učiteľov. Viac info na www.preukazstudenta.sk alebo kontaktuj TransData, tel.: 0905 384 092 (pracovné dni 7:00-15:00), email: preukazstudenta@transdata.sk.”

      Informácie o predĺžení preukazu (zakúpenie známky ISIC) nájdete na www.isic.sk.

      Pozri tiež: Plagat_prolongacia.pdf​​​​​​​

      Ďakujeme za pochopenie.

      PhDr. Gabriela Jašková, CSc.         

                                                                                                                       zástupkyňa riaditeľky školy

                                                                                                                        kontaktná osoba pre ISIC karty   

    • ISIC - súťaž
     • ISIC - súťaž

     • POZOR! Je tu veľká súťaž o fantastické ceny s preukazom ISIC/EURO26. Súťažíme o hodnotný smartphone, zmrzlinovač na leto či bluetooth JBL slúchadlá a ďalšie! Ceny nám venoval Hej.sk.💚Čo treba urobiť? V čase od 1.6.2020-3.7.2020 si zakúp aktuálnu ISIC známku 09/2021 pre tvoj preukaz ISIC/EURO<26.💚Vyplň krátky dotazník tu: https://bit.ly/36AM9bo💚Si v hre o skvelé ceny. Podmienky nájdeš tu: https://isic.sk/sutaz-kup-isic-znamku-cerpaj-zlavy/💚Do 7.7.2020 vyžrebujeme výhercov, ktorým to oznámime na webstránke s podmienkami a tu, na FB fan page.

    • Cybersecurity v kocke
     • Cybersecurity v kocke

     • V rámci projektu IT Akadémia, do ktorého je zapojená aj naša škola, sa organizuje pre žiakov II.OA, III.OA a IV.OA online IT Čajovňa s témou Cybersecurity v kocke.“ 

      Ak prejavíte záujem o akciu, napíšte do 2.6.2020 do 16,00 hod. na mail mucikovamartina@gmail.com a budú vám poslané informácie ako sa prihlásiť na akciu.

       

      Žiaci, ktorí sa zúčastnia sa dozvedia ako zabezpečiť svoje súkromie proti krádeži? Akú digitálnu stopu zanechávajú? Ako správne reagovať na hate? Povieme si o tom, čo môžeme robiť, pozrieme sa na užitočné nástroje a spôsoby, kde sa v cybersecurity môžu vzdelávať ďalej.

       

      Uskutoční sa 4.6.2020 vo štvrtok od 16:00 do 18:00 cez aplikáciu ZOOM.

      Lektorkou bude p.Hlinková, ktorá po 12 rokoch práce na pozíciách Digital Project, Manager, Business Analyst a UX Designer spoluzaložila akadémiu zručností budúcnosti Selfactory.

      Je autorkou prvej motivačno-náučnej knihy Ženský algoritmus, v ktorej vyvracia predsudok, že ženy a technológie k sebe nepatria. Pravidelne prednáša ako Google Certified Trainer for the Skills of the Future a minulý rok získala ocenenie The Female Role Model of the Year v rámci národného kola súťaže Central European Startup Awards. 

    • Matematický klokan
     • Matematický klokan

     • Napriek tomu, že sú školy zatvorené, prebehne súťaž Matematický klokan. Bude prebiehať online. Do súťaže sa z našej školy prihlásilo 34 žiakov, ktorí sa z pohodlia svojho domova, zúčastnia tejto súťaže.

       

      V čase od 25. do 31. mája sa žiaci môžu skúšobne pripojiť na stránku pod svojim kódom (kód vám poslala koordinátorka súťaže p.Múčiková mailom).

       

      INFORMÁCIE K SÚŤAŽI

      • Každá kategória má vyhradený svoj deň na absolvovanie testu.
      • V ten deň sa môžu žiaci kedykoľvek v čase od 8:00 do 19:00 prihlásiť a vypracovať úlohy v limite 60 minút.

       

      Držíme vám palce

    • Talentové skúšky 2020
     • Talentové skúšky 2020

     • „Klasické talentové skúšky sa budú konať len na troch župných stredných školách, a to na Strednej športovej škole v Košiciach, Strednej odbornej škole v Strážskom a na Spojenej škole v Sečovciach. Prezenčne tu absolvuje talentové skúšky 235 žiakov, a to za dodržiavania prísnych hygienických opatrení Mnohí uchádzači sa im vyhnú, pretože sa na strednú školu kvalifikujú na základe splnenia špecifických kritérií.

    • Podnikový hospodár
     • Podnikový hospodár

     • Olympiáda podnikový hospodár je súťaž s celoslovenskou pôsobnosťou, ktorá je určená pre študentov maturitného ročníka stredných škôl ekonomického zamerania, stredných škôl neekonomického zamerania a stredných škôl zameraných na služby. Predmetom súťaže je testovanie znalosti študentov v rámci celého územia Slovenskej republiky z oblastí:

      • ekonómie,
      • podnikovej ekonomiky,
      • Európskej únie,
      • náuky o spoločnosti,
      • finančnej gramotnosti.

      Cieľom súťaže je popularizácia ekonómie ako vedného a študijného odboru a podpora celospoločenských snáh o zvyšovanie finančnej gramotnosti mladých ľudí, ako aj zvýšenie pripravenosti a záujmu potenciálnych uchádzačov o štúdium na Podnikovohospodárskej fakulte Ekonomickej univerzity v Bratislave so sídlom v Košiciach. Súťaž je organizovaná Podnikovohospodárskou fakultou Ekonomickej univerzity v Bratislave so sídlom v Košiciach.

       

      Súťaž sa organizuje pod záštitou dekana Podnikovohospodárskej fakulty Ekonomickej univerzity v Bratislave so sídlom v Košiciach Dr. h. c. prof. RNDr. Michala Tkáča, CSc. a v spolupráci s Nadáciou profesora Čolláka a Nadáciou profesora Pázmana.

      https://phf.euba.sk/www_write/files/studium/Olympiada-podnikovy-hospodar/OPH-logo-Collak.pnghttps://phf.euba.sk/www_write/files/studium/Olympiada-podnikovy-hospodar/OPH-logo-Pazman.png

      Súťažiaci z našej školy, ktorí postúpili do celoslovenského kola olympiády:

      Martin Laciak – IV.A trieda

      Teodor Justinián Bartko – IV.B trieda

      Študentom srdečne blahoželáme a tešíme sa z ich úspechov, prajeme aj naďalej úspešné štúdium na Podnikovohospodárskej fakulte Ekonomickej univerzity, kde sú na základe postupu do celoslovenského kola PRIJATÍ.

      Všetci účastníci celoslovenského kola súťaže budú v prípade záujmu prijatí na 1. stupeň bakalárskeho štúdia na Podnikovohospodárskej fakulte Ekonomickej univerzity v Bratislave so sídlom v Košiciach
      BEZ POVINNOSTI VYKONANIA PRIJÍMACÍCH SKÚŠOK.

    • Maturita
     • Maturita

     • Vážení maturanti,

      prostredníctvom aplikácie edupage vám škola dňa  11.5.2020 sprístupní výsledné známky z maturitných predmetov, ktoré ja potrebné vami potvrdiť.

      Ak niekto nesúhlasí s priemerom známok z niektorého predmetu, je nutné do 15.mája 2020 oznamiť e-mailom alebo poštou škole.

      PaedDr. Tatiana Švecová

      riaditeľka školy

    • Bojujeme spoločne proti pandémii: „Natiahni ruku a pošli odkaz“
     • Bojujeme spoločne proti pandémii: „Natiahni ruku a pošli odkaz“

     • Natiahnite ruku a podeľte sa o hodnoty, ktoré si najviac vážite! Urobte si fotografiu, alebo video svojej ruky s hodnotou, ktorá je pre vás dôležitá! Pošlite odkaz niekomu, na kom vám záleží a dodajte mu odvahu, nádej a silu! Európske hnutie Fair Play na svojej facebookovej stránke vám to umožní. Odkaz môžete písať v ľubovoľnom jazyku a uverejniť ho na stránke hnutia Fair Play: https://www.facebook.com/EuropeanFairPlay/ alebo pošlite na adresu: efpmoffice@gmail.com.

      učitelia TŠV: PaedDr. E. Valentová, PhDr. M. Nemec, Mgr. D. Velďáková, Mgr. M. Lalkovič