• Basketbal - DŠS KSK - Regionálne finále
     • Basketbal - DŠS KSK - Regionálne finále

     • 21.3.2019

      SŠŠ Tr.SNP 104 Košice  -  Gymnázium Alejová Košice  51 : 33

      SŠŠ Tr. SNP 104 Košice  -  Gymnázium Poštová Košice  36 : 27

      1. miesto - postup na Krajskú olympiádu.
    • Deň narcisov 2019
     • Deň narcisov 2019

     • Dňa 11.04.2019 sa v uliciach slovenských miest konala charitatívna zbierka "Deň narcisov 2019", ktorú organizovala "Liga proti rakovine". Aj v tomto roku sa študenti Strednej športovej školy a žiaci ubytovaní v školskom internáte ako dobrovoľníci zapojili do zbierky - finančný výnos 914,63 Eúr.

       Deň narcisov je nosným projektom Ligy proti rakovine, vďaka ktorému dokážeme pomáhať onkologickým pacientom a ich rodinám. Finančné prostriedky sú určené na prevenciu, osvetu, vzdelávanie ľudí v oblasti zdravého životného štýlu, podpora výskumných projektov, psychosociálna pomoc, workshopy pre študentov...

      Poďakovanie patrí žiakom:  Villányiová, Solodovnyk, Volf, Novický, Barci,  Jenčáková, Pavlíková, Džambová, Kovaľák, Letkovský, Jacková, Cehelníková, Čavisová, Farkašová, Tabaj.

      Koordinátorka zbierky: Mgr. Anna Kmeťová /školský internát   

    • MAJSTROVSTVÁ SLOVENSKA ZŠ V BEDMINTONE - TRENČÍN
     • MAJSTROVSTVÁ SLOVENSKA ZŠ V BEDMINTONE - TRENČÍN

     • Naša škola na 1.a 3.mieste

      Na Majstrovstvách Slovenska základných škôl v Trenčíne si naše družstvo dievčat v zložení Natália Tomčová a Michaela Telehaničová vybojovali bez straty jediného setu titul Majsteriek Slovenska ZŠ...

      Družstvo chlapcov v zložení Patrik Polák a Matúš Poláček skončili na krásnom 3.mieste.

      Gratulujeme

      Trénerka

      Mgr. Júlia Poláčková

    • Romana Čisovská sa k tenisu dostala náhodou a dnes je majsterkou Slovenska
     • Romana Čisovská sa k tenisu dostala náhodou a dnes je majsterkou Slovenska

     • Viktória Záčeková

       

      Súčasťou Juniorského olympijského tímu je aj Romana Čisovská. Mladá tenistka, pochádzajúca z Košíc, je päťnásobnou majsterkou Slovenska.

      Talentovaná sedemnásťročná športovkyňa sa k tenisu dostala nečakane. „Na tenis ma prihlásil dedko, čo ma prekvapilo, pretože spolu s mamkou sa zaoberali viac basketbalom. K tomuto športu som sa teda dostala náhodou."

      S tenisom začínala ako šesťročná, ale venovala sa aj gymnastike a basketbalu. „Keďže je moja rodina športovo založená, stále som sa motala okolo športu.“ Neskôr, keď mala jedenásť, rozhodla sa pokračovať len v tenise.

       

      Šport a školu je ťažké skĺbiť

      Romana už v začiatkoch svojej tenisovej kariéry veľa cestovala, čo sa podľa jej slov nezmenilo ani dnes. Cestovanie bolo vždy náročné na čas. Teraz, keď je študentkou Športového gymnázia SNP v Košiciach, to nie je o nič ľahšie. „Štúdium a šport sú dve veci, ktoré je ťažké skĺbiť, ale škola mi vychádza v ústrety.“Cez týždeň má okrem bežného vyučovania aj tréningy. „Niekedy je to náročnejšie, niekedy menej. Závisí to od toho, či som v prípravnej fáze, alebo v turnajovej. Maká sa však stále.“ Romana už mala možnosť vyskúšať viacerých trénerov. V súčasnosti ju však pripravuje Pavol Krta. „Je to veľmi milý a hlavne pozitívny človek. Má veľa poznatkov a skúseností, ktoré mi odovzdáva. Je to veľký tenisový pracant a stále chce byť na kurtoch, až sa čudujem, kde sa to v ňom berie.“

      Juniorský olympijský tím ju motivuje

      Všetky tréningy, drina a snaha sa premenili na cenné kovy, ako sú bronzová medaila z majstrovstiev sveta do 16 rokov a striebro z majstrovstiev Európy družstiev do 14 rokov. „Za najväčší úspech pokladám 3. miesto na Junior Fed Cup,“ vyjadrila sa Romana. Aj vďaka týmto úspechom je zaradená do Juniorského olympijského tímu. „Je pre mňa česť byť súčasťou tohto tímu a zároveň ešte väčšia motivácia. Podporujú ma aj výživovými doplnkami pre športovcov, za čo im veľmi pekne ďakujem.“

      Mnohí športovci si určujú svoje ciele v kariére. „Chcela by som sa prebojovať do top 100 WTA a hrať najväčšie turnaje,“ prezradila Romana. Na otázku, či má zo športovcov niekoho za vzor povedala: „Páčia sa mi mnohí hráči, ale vzor nemám. Snažím sa zobrať si z každého niečo.“ Romana sa momentálne pripravuje na najvyššie kategórie juniorských turnajov. „V najbližšom období sa zúčastním juniorského Roland Garros,“ povedala na záver.

      Slovenský olympijský a športový výbor zostavil z výsledkovo medzinárodne najúspešnejších mládežníckych športovcov za minulý rok Juniorský olympijský tím, ktorý jeden rok podporuje sumou celkovo 50 tisíc eur a výživovými doplnkami spoločnosti Nutrend v hodnote 10 tisíc eur. Cieľom programu je podporovať mladých športovcov v dorasteneckom či juniorskom veku v rozvoji ich športovej kariéry.

      Slovenská tenistka Romana Čisovská a členka Juniorského olympijského tímu pri prevzatí ocenenia Talent roka na slávnostnom vyhlásení najlepších tenistov Slovenska - Tenista roka 2016.

      Foto TASR

      Zdroj: ttps://www.olympic.sk/clanok/romana-cisovska-sa-k-tenisu-dostala-nahodou-dnes-je-majsterkou-slovenska

    • Európsky pohár - free style ski
     • Európsky pohár - free style ski

     • Dňa 16. a 17. marca sa konal Európsky pohár v Jasnej (FIS), kde sa Michael Oravec (žiak IV.OA)  umiestnil na 3. mieste medzi mužmi. V prílohe Vám posielam výsledkovú listinu a fotku.

      Gratulujeme !!!

    • Krajské kolo SŠ v hádzanej
     • Krajské kolo SŠ v hádzanej

     • Hádzanárska hala Slavomíra Šipoša Košice.

      Turnaj otvoril Dr. Marián Kafka, ktorý prítomných privítal.  Vo svojom  prejave spomenul okrem iného aj bývalého reprezentanta Jaroslava Papiernika. 

    • ME vo vzpieraní - Gruzínsko
     • ME vo vzpieraní - Gruzínsko

     • Na Majstrovstách  Európy vo vzpieraní seniorov v Batumi sa zúčastnila naša študentka Nikola SENIČOVÁ. Štartovala v hmotnostnej kategórii do 76 kg v konkurencii  19 vzpieračiek zo 16 krajín Európy. V trhu obsadila 9. miesto výkonom 94 kg a vytvorila nový slovenský rekord junioriek a žien. V nadhode výkonom 112 kg obsadila 10. mesto. V dvojboji jej dosiahnuté výkony vyniesli 10. miesto  a výkon 206 kg  čo je aj nový slovenský rekord v kategórii junioriek a žien. Nikola sa zlepšila v trhu o 2 kg. V nadhode zaostala o 3 kg od svojho maxima ale dvojboji zvýšila svoje životné maximum o 4 kg. Zvýšením svojho maxima v kvalifikačnej súťaži na OH v Tokiu urobila výrazný posun v svetovom rebríčku  v olympijskej hmotnostnej kategórii do 76 kg.

    • III. Univerzitný charitatívny beh o pohár dekanky FMMR
     • III. Univerzitný charitatívny beh o pohár dekanky FMMR

     • 09.04.2019 dvadsaťdva chlapcov z ŠI pri SŠŠ v Košiciach sa zúčastnilo behu s dĺžkou trate 6900 m. Všetci chlapci podali výborné športové výkony. Najlepší z nich PETER ROJTÁŠ sa umiestnil na II. mieste v kategórii ŠTUDENTI. 

      Školský internát získal Pohár dekanky Fakulty materiálov, metalurgie a recyklácie technickej univerzity v Košiciach! 

      Gratulujeme Peťovi a všetkým bežcom, pretože za každého aktívneho účastníka usporiadateľ venoval 1 euro pre Bezbariérové centrum TUKE a oddychovú miestnosť pre študentov. 

      Helena Sokolová: vychovávateľka v ŠI  

    • Viktória Rusnáková prekonala starý rekord
     • Viktória Rusnáková prekonala starý rekord

     • Dňa 17.3.2019 sa v Bratislave konali majstrovstvá Slovenska v atletickom 5-boji kde Viktória Rusnáková prekonala 12 rokov starý rekord starších žiačok výkonom 3368 bodov - 60m prekážky 8,93s, skok do výšky 161cm, guľa  9,89cm, skok do diaľky 539cm, 800m 2:45,98.

      Srdečne gratulujeme

      Mgr.Henrieta Rusnáková

    • Prednáška: Veľkonočné zvyky a tradície
     • Prednáška: Veľkonočné zvyky a tradície

     • Školská knižnica nadviazala spoluprácu s Verejnou knižnicou Jána Bocatia v Košiciach - jednou z pobočiek , ktorá je k našej škole najbližšie na Triede SNP. Žiaci sa zúčastnili  prednášky  Veľkonočné zvyky a tradície. Tému od prezentovala   etnografka PhDr. Klaudia Buganová , ktorá pôsobí vo Východoslovenskom múzeu . Ponuka prednášok v knižnici je rôznorodá, od cestovateľských besied rôznymi krajinami sveta  až po psychologické rozhovory na súčasné témy, ktoré trápia mladých ľudí. V budúcnosti ponuku prednášok , besied a rozhovorov určite využijeme a nielen  v rámci mesiaca knihy ,nejaké zaujímavé podujatie navštívime.

      Tento krát  sa akcie zúčastnili dievčatá z výchovných skupín vychovávateliek Mgr. Murzovej a Mgr. Žillovej.

    • Regionálne finále vo futsale dievčat - DŠS KSK 2018/19 - región A
     • Regionálne finále vo futsale dievčat - DŠS KSK 2018/19 - región A

     • Dňa 3.4.2019 sme sa zúčastnili regionálneho finále vo futsale dievčat a po výsledkoch:

      SŠŠ Košice-Hotelová Akadémia,KE 2:2 Vašková 2x

      SŠŠ Košice-SOŠ Bocatiova,KE  3:0 Vašková 2x,Čavisová

      SŠŠ Košice-Gymnázium, Opatovská cesta,KE 3:3 Vašková, Svitanová, Čavisová

      Postúpili sme na  Krajskú športovú olympiádu.

      Našu školu reprezentovali:

      1.Štefánia Čavisová III.B

      2.Patrícia Vašková IV.C

      3.Tatiana Cupríková IV.C

      4.Michaela Praženicová IV.OA

      5.Tara Rebejová         I.B

      6.Patrícia Svitanová III.A

      7.Daniela Valečková I.B

      8.Veronika Cehelníková III.A

      9.Kamila Zakuciová  II.B

      10.Olena Andrushchak I.A

       

      Gratulujeme

    • Kickbox - EP Belehrad - zlatá Réka Harajdová a strieborný Adrián Čulík
     • Kickbox - EP Belehrad - zlatá Réka Harajdová a strieborný Adrián Čulík

     • V dňoch 15.-17. marca sa študenti Adrián Čulík a Réka Harajdová zučastnili európskeho pohára v srbskom Belehrade.

      Adrián Čulík prehráva vo finále s veľmi dobrým bulharským reprezentantom Radevom. K striebornej medaile i výkonu na turnaji blahoželáme!

      Réka Harajdová vyhrala svoj zápas v ringu RSC v treťom kole,

      K zlatej i stiebornej  medaile blahoželáme!

    • Basketbal - postup na krajskú olympiádu
     • Basketbal - postup na krajskú olympiádu

     • V regionálnom finále v basketbale dievčat DŠS KSK sme obsadili 1.miesto. Finálový zápas proti Gymn. Park mládeže Košice sme za stavu 22:10 pre súpera chytili streleckú chuť a štyrmi trojkami dokázali v posledných sekundách riadneho hracieho času vyrovnať a v predĺžení si uchmatnúť zaslúžené víťazstvo.

      Postúpili sme na krajskú olympiádu.

      Gymnázium Poštová - SŠŠ Trieda SNP  5:45

      SŠŠ Trieda SNP - Gymnázium Park mládeže 30:26

    • Vyzvi srdce k pohybu
     • Vyzvi srdce k pohybu

     • Celonárodná kampaň zameraná na zvýšenie pohybovej aktivity dospelej populácii Slovenska. 

      ŠKOLSKÝ INTERNÁT PRI SŠŠ V KE SA  UŽ ZAPOJIL !

      ZAPOJ SA AJ TY ... začni zdravšie žiť a zaraď do svojho voľného času pohybovú aktivitu akéhokoľvek druhu (chôdza, turistika, beh, bicyklovanie, plávanie, športové hry, tanec, aerobik a i.). 

      Súťaž prebieha v čase od 25. 03. do 16. 06. 2019

      Účastníci budú zaradení do žrebovania o atraktívne ceny. Podmienkou je venovať sa pohybu minimálne počas štyroch za sebou nasledujúcich týždňov aspoň štyrikrát týždenne, v rozsahu 210 a viac minút v týždni. 

      Prihlášku si vytlač sám alebo ju požiadaj u vychovávateľky ŠI Heleny Sokolovej

      Ďalšie informácie: pz-vskp2019-verejnost.pdf

      Prihláška: pz-vskp2019-prihlaska.pdf

     • MSR v bedmintone

     • Majstrovstvá Slovenska zakladných škôl v bedmintone v Trenčíne otvorené.... "Držte palce  !!!"

    • Basketbal -  Krajské majstrovstvá SŠ v basketbale dievčat
     • Basketbal -  Krajské majstrovstvá SŠ v basketbale dievčat

     • SŠŠ Trieda SNP 104

      - SSOŠ Trebišov 28:2 

      - Gym.Pavla Horova Michalovce 32:3-

      - SSŠŠ Užhorodská Košice 27:13

      - Gym.Škokská Spišska Nová Ves 16:14

      - Gym.Park Mládeže Košice 25:22

      1.miesto - postup na Majstrovstvá Slovenska

       

      Gratulujeme!

    • Krajské kolo v basketbale chlapcov SŠ - finálový turnaj - Michalovce
     • Krajské kolo v basketbale chlapcov SŠ - finálový turnaj - Michalovce

     • Dňa 18.3.2019 sa naše školské basketbalové družstvo zúčastnilo finálového turnaja Krajského kola, za účasti 8 družstiev.

      Výsledky:

      zákl.skupina:             

      SŠŠ Tr.SNP 104 KE

      - Gymn. Poštová KE  47 : 23           

      - Súkr.SOŠ DSA Trebišov  33 : 15

      - Gymn. Školská Sp.N.Ves  32 : 41

      Zápas o 3. miesto:    SŠŠ Tr.SNP 104, KE - Gymn. Park mládeže, KE  50 : 53

      Hráči: Monček, F.Tchúr, Pindroch a Petrík (basketbal), P.Tchúr (karate), Laciak a Piro (vodné pólo)

      Tréner: Ing. Krajňák

    • Hviezdoslavov Kubín 2019 – školské kolo
     • Hviezdoslavov Kubín 2019 – školské kolo

     • Hviezdoslavov Kubín patrí medzi najstaršie a najprestížnejšie súťaže v oblasti umeleckého prednesu a divadiel na Slovensku. Tento rok sa uskutoční jeho už 65. ročník. Aj na našej škole si ctíme túto tradíciu a pozývame naše mladé talenty na školské kolá. To „naše“ sa uskutočnilo 14.03.2019 pod záštitou učiteliek SJL.  

      Táto súťaž nie je medzi súčasnou, modernou technológiou vychovávanou mládežou až tak obľúbenou, no stále sa nájdu takí, ktorí naberú odvahu a ukážu svoj umelecký talent a vzťah k literatúre. A tak sa v spomínaný deň zišlo 13 mladých ľudí, aby netradičným spôsobom ukázali svojho recitačného ducha. Súťažilo sa v 3 kategóriách, v ktorých zvíťazili títo žiaci/študenti a z 1. miesta nás budú ďalej reprezentovať na okresnom kole:

      II. kategória – poézia

      1.miesto: A. Matoušek (I.OA)

      2.mieto: D. Šoltýsová (I.OA)

      3.miesto: V. Pirčák (I.OA)

       

      III. kategória - poézia

      1.miesto: M. Molnárová (IV.OA)

      2.miesto: M. Poláček (II.OA)

      3.miesto: D. Kornfeld (II.OA)

       

      III.kategória – próza

      1.miesto: M. Fabian (II.OA)

      2.miesto: M. Bracho (II.OA)

       

      IV. kategória – poézia

      1. miesto: L. Kočová (I.A)

      2. miesto: S. Čajbiková (V.OA)

      3. miesto: K. Devaldová (I.A)

       

      IV. kategória – próza

      2. miesto: K. Zakuciová (II.B)

      3. miesto: S. Hakulinová (I.A)

       

      Víťazom blahoželáme a držíme palce na okresnom kole!

      Mgr. Rapavá, PhDr. Krasnayová